Forum

Z końcem remontu Mostu Długiego nie będzie można...

Po zakończeniu remontu torowiska na Moście Długim, Szczecinianie nie będą mogli dojeżdżać do pracy pociągami Przewozów Regionalnych.

wysłane przez konrad123456

Jak czytam ten artykuł to mnie krew zalewa. Duże pieniądze poszły na wprowadzenie GMV i tablic elektronicznych, które pokazują błędne godziny odjazdów, oraz SST, a nie stać ich na wprowadzenie biletu aglomeracyjnego, dzięki któremu więcej osób przesiadło by się na transport publiczny. I nic dziwnego że w Szczecinie ludzie wolą jeździć samochodami.

wysłane przez Mariusz_W

Tak się zastanawiam, czy ZDiTM nie mógłby się dogadać z PR tak jak ze Związkiem Komunikacyjnym Berlin-Brandenburgia (VBB), czyli na zasadzie wzajemności? Zdaje się że VBB nic nie płaci ZDiTM-owi za to, że podróżni z niektórymi niemieckimi biletami mogą korzystać bezpłatnie z przewozów miejskich, a jednocześnie ZDiTM nic nie płaci VBB za to że z sieciówkami można jeździć w granicach miasta pociągami do Niemiec czy wielowozami Wkrzańskomarchijskiej Przewozowej Sp. z o.o. (UVG). Chociaż po zmianie uwarunkowań to bardziej VBB powinien płacić ZDiTM-owi (zostawienie tylko jednego kursu wielowozu UVG tam i z powrotem i to tylko w pierwszą sobotę miesiąca oraz przejęcie obsługi pociągów Granica Państwa - Szczecin Główny przez Przewozy Regionalne). Ale już mniejsza o to.

Podobnie można by było z robić z Przewozami Regionalnymi. Każdy z biletem PR w dniu przyjazdu lub odjazdu mógłby bezpłatnie korzystać z przewozów miejskich, a jednocześnie każdy z biletem ZDiTM w granicach Szczecina dalej mógłby korzystać z pociągów PR. Najtańszy bilet PR zdaje się że kosztuje więcej niż najtańszy bilet ZDiTM, więc nikt by specjalnie nie jeździł po mieście na biletach PR. No chyba że ktoś ma uprawnienia do ulgi w PR, a nie ma uprawnień do bezpłatnych przejazdów w ZDiTM, ale musiałbym sprawdzić czy są takie przypadki, a jeśli są, to raczej przypadki odosobnione. Mieszkańcy Szczecina w dalszym ciągu mogliby korzystnie podróżować pociągami PR w granicach miasta, a w zamian za to podróżni Przewozów Regionalnych mogliby korzystać z przewozów miasta w dniu wyjazdu/przyjazdu. Koszty utraconych wpływów z biletów ZDiTM raczej nie byłyby większe niż obecna dopłata do PR na uznawanie biletów ZDiTM, a korzyści dla obu stron są duże: miasto Szczecin zyskuje pociągi włączone w przewozy miejskie, PR zyskują dogodną ofertę dla swoich podróżnych.

wysłane przez Ferrix 8

Jestem ciekaw kiedy na tablicach elektronicznych (tych, które działają) pojawi się informacja do kiedy można jeździć na biletach miejskich pociągami. Bo co kogo dziś interesuje, że od 21 lutego? À propos informacji tam wyświetlanych - kiedy zostaną zmienione trasy linii 3, 70, 87 i 526? ;)

-- Stettin, okolice MTiK (ZN)...

STMKŻ

wysłane przez Cezar007 2

Ferrix napisał(a):

> Jestem ciekaw kiedy na tablicach elektronicznych (tych, > które działają) pojawi się informacja do kiedy można > jeździć na biletach miejskich pociągami. Bo co kogo dziś > interesuje, że od 21 lutego? À propos informacji tam > wyświetlanych - kiedy zostaną zmienione trasy linii > 3, 70, 87 i 526? ;)

Ale trafiłeś. Akurat dzisiaj pierwszy raz zauważyłem, że taka informacja jest na tablicach podawana. Na przystanku Płocka uniwersytet widniała informacja, że do końca miesiąca obowiązują bilety miejskie w pociągach Regio PR :)

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

wysłane przez Ferrix 8

Cezar007 napisał(a):

> Ale trafiłeś. Akurat dzisiaj pierwszy raz zauważyłem, że > taka informacja jest na tablicach podawana. Na przystanku > Płocka uniwersytet widniała informacja, że do końca > miesiąca obowiązują bilety miejskie w pociągach Regio PR :)

Może przypadek, a może dlatego, że ktoś "odpowiedni" czyta to forum ;)

-- Stettin, okolice MTiK (ZN)...

STMKŻ

wysłane przez MaK

Ferrix napisał(a):

> [...] a może dlatego, że ktoś "odpowiedni" czyta to > forum ;)

Gdyby nie to forum, ZDiTM pewnie nadal by rozkłady na kartce tworzył.

wysłane przez Ferrix 8

MaK napisał(a):

> Gdyby nie to forum, ZDiTM pewnie nadal by rozkłady na kartce > tworzył.

Tak w ogóle to powstał chaos informacyjny. Na tablicach elektronicznych w niedzielę widziałem informacje o honorowaniu do 31 marca. Wczoraj (poniedziałek) dzwoniąc do dyspozytora ZDiTM, dowiedziałem się, że skoro Most Długi już jest otwarty to, że już nie są. W komunikacie na stronie ZDiTM (o zakończeniu remontu) nie ma o tym słowa. Dziś kolega z PR dziś poinformował mnie, że do końca marca - co się potwierdziło podczas kontroli biletów w Regio (Dzięki P.!) Jutro już wątpliwości nie będzie ;)

-- Stettin, okolice MTiK (ZN)...

STMKŻ
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.