Forum

Kolejny strajk na DB. Tym razem bezterminowy

Od dziś (20 maja), od godz. 2:00 rozpoczął się kolejny strajk maszynistów z GDL na sieci Deutsche Bahn. To już dziewiąta akcja w tym roku, jednak tym razem związkowcy nie podali jego zakończenia. Szef związku zapowiedział, że ta informacja zostanie przekazana z 48-godzinnym wyprzedzeniem.
Strajk okazał się jednak dość krótki - jego oficjalne zakończenie nastąpiło 21 maja o godz. 19:00.

STMKŻ
Ferrix napisał(a):

> Strajk okazał się jednak dość krótki - jego oficjalne > zakończenie nastąpiło 21 maja o godz. 19:00.

A nieoficjalne najwidoczniej dzień później, bo mój pociąg z Berlina do Amsterdamu został odwołany również 22 maja (i wszystkie inne do Holandii tego dnia). Smuteczek.
Jacek napisał(a):

> A nieoficjalne najwidoczniej dzień później, bo mój pociąg > z Berlina do Amsterdamu został odwołany również 22 maja (i > wszystkie inne do Holandii tego dnia).

Takie mam wrażenie, że jeszcze nie do końca zakończyli ten strajk. Wczoraj (1 czerwca) większość pociągów w kierunku Angermünde i Berlina także została odwołana. A może pracownicy na RB66 zrobili sobie Dzień Dziecka? ;)

-- Stettin, okolice MTiK (ZN)...

STMKŻ
Ferrix napisał(a):

  > Takie mam wrażenie, że jeszcze nie do końca zakończyli ten > strajk. > Wczoraj (1 czerwca) większość pociągów w kierunku > Angermünde i Berlina także została odwołana. A może > pracownicy na RB66 zrobili sobie Dzień Dziecka? ;)

Nie odwołana, tylko zmieniono obsługę - kursowały autobusy komunikacji zastępczej :) - tzn. jeden kursował