Forum

Trzy warianty budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej...

Znamy trzy warianty budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Studium wykonalności dla tej inwestycji jest gotowe. W zależności od zasięgu projektowanej SKM-ki miałaby ona kosztować od 590 do nawet 780 mln złotych.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Dobra wiadomość. Ciekawe kiedy będzie można te warianty obejrzeć i np. jakieś uwagi zgłosić. Np. o konieczności budowy kładki nad torami na przedłużeniu ul. Sportowej (od Chopina). Obecnie jest tam "nieoficjalne" przejście przez tory wykorzystywane przez studentów, okolicznych mieszkańców i pracowników rozbudowującego się Parku Technologicznego. Kiedy częstotliwość przejazdów pociągów i ich prędkość się zwiększy może być tu bardzo niebezpiecznie. Podejrzewam, że takich miejsc na trasie przyszłej SKM jest więcej.
SKM

wysłane przez sulzer

Z pewnością będą organizowane konsultacje społeczne. Przywrócenie do pasażerskiego charakteru dwóch linii kolejowych (Szczecin Gł. - Trzebież Szcz. oraz Stargard Szcz. - Stargard Szcz. Kluczewo) oraz być może budowa nowego odcinka do osiedla w Policach powinno być przedyskutowane z mieszkańcami, gdyż wydatek tak ogromnych pieniędzy ma być przede wszystkim w ich kierunku. Co do szczegółów projektu fajnie prezentuje się możliwość budowy estakady nad ulicą Piłsudskiego w Policach, na której ma być jeden z przystanków SKM. Czyżby cudo mieszczące się w Gorzowie i nazywane najdłuższą estakadą kolejową w Polsce w przyszłości miało by już nim nie być? Pozdrawiam z Szanghaju :)

-- Kolejowy licznik kilometrów 2015 : 4322 km