Forum

Pt47-14

wysłane przez wojtazz 42

Witam, ostatnio przejeżdżając przez Stargard zauważyłem, że pomnikowa "petucha" nie stoi w peronie, tylko została przeciągnięta gdzieś daleko od głównych torów, po prawej stronie jadąc od Szczecina. Nie znam aż tak dobrze stacji Stargard, żeby określić gdzie dokładnie stoi. Ktoś wie w jakim celu tam została przestawiona? Remont czy może koniec żywota tego zabytku?

wysłane przez Mareczek 1

wojtazz napisał(a):

> Witam, ostatnio przejeżdżając przez Stargard zauważyłem, > że pomnikowa "petucha" nie stoi w peronie, tylko została > przeciągnięta gdzieś daleko od głównych torów, po > prawej stronie jadąc od Szczecina. Nie znam aż tak dobrze > stacji Stargard, żeby określić gdzie dokładnie stoi. > Ktoś wie w jakim celu tam została przestawiona? Remont czy > może koniec żywota tego zabytku?

Parowóz został zakupiony przez firmę Pesta 2 (zlokalizowaną obok PKP Energetyka). Parowóz ma zostać odświeżony (jak informuje właściciel firmy - w oryginalne barwy) i zostanie postawiony na terenie tej firmy. Ponadto do parowozu może zostanie dołączony także zabytkowy wagon pasażerski. Info z FB.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez wojtazz 42

Mareczek napisał(a):

>  > Parowóz został zakupiony przez firmę Pesta 2 (zlokalizowaną > obok PKP Energetyka). Parowóz ma zostać odświeżony (jak > informuje właściciel firmy - w oryginalne barwy) i zostanie > postawiony na terenie tej firmy. Ponadto do parowozu może > zostanie dołączony także zabytkowy wagon pasażerski. Info z > FB.

Uprzejmie dziękuję za wyczerpującą informację :)