Forum

Nowe wagony FPS na trasie Szczecin-Warszawa

wysłane przez end 52

Z tego co czytałem to do końca roku mają jeździć nowe wagony na EIC ze Szczecina do Warszawy (Sedina, Chrobry, Mewa, Łokietek). Jadę teraz EIC Mewa i zestawiony jest ze starych wagonów.... w takim razie gdzie są te nowe? Gdzie już jeżdżą i gdzie będą jeździć? Na wszystkich wymienionych EIC czy tylko na wybranych?

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew
end napisał(a):

> Z tego co czytałem to do końca roku mają jeździć nowe > wagony na EIC ze Szczecina do Warszawy (Sedina, Chrobry, > Mewa, Łokietek). Jadę teraz EIC Mewa i zestawiony jest ze > starych wagonów.... w takim razie gdzie są te nowe? Gdzie > już jeżdżą i gdzie będą jeździć? Na wszystkich > wymienionych EIC czy tylko na wybranych?

Mewę i Sedinę obsługuje ten sam skład (obieg 2-dniowy). Wagony 15 i 16 to 111Arow, wagon restauracyjny też typu Y. Reszta wagonów powinna jeździć na Zetach.
pioko17 napisał(a):

>  > Mewę i Sedinę obsługuje ten sam skład (obieg 2-dniowy). > Wagony 15 i 16 to 111Arow, wagon restauracyjny też typu Y. > Reszta wagonów powinna jeździć na Zetach.

Ja Mewę widziałem już ze 3 razy i tylko raz w jego składzie był 111Arow. W pozostałe dni norma był skład: 139A, 113ALux (raz 113Aa), Z2B, 136A i 159A (z nowej dostawy). Sporo nowych wagonów od jakiegoś czasu można spotkać m.in. na Łokietku (d. Prus).