Forum

Deutsche Bahn wysyła do Polski nowe pociągi

Deutsche Bahn stawia na nową jakość na zachodniopomorskich trasach. Największy niemiecki przewoźnik kolejowy wysłał na te linie nowe szynobusy, które od kilku dni obsługują już dziewięć połączeń ze Szczecina do Angermünde i Berlina.

wysłane przez Bodek

I po co wrzucacie tutaj taką bzdurną informację? Jest w niej może z 10% prawdy, reszta to bujda na resorach. Swoją drogą, ciekawe kto naszych radiowców tak ładnie wpuścił w maliny?
Bodek napisał(a):

> I po co wrzucacie tutaj taką bzdurną informację? > Jest w niej może z 10% prawdy, reszta to bujda na resorach. > Swoją drogą, ciekawe kto naszych radiowców tak ładnie > wpuścił w maliny?

A co jest bujdą? Siedziałem z autorem w jednej ławce w szkole, więc przekażę :P

-- Abstrahując od altruistycznych sofizmatów metafizycznemu pietyzmu, konkluduję iż postulat Twój jest w swej mierze niezwykle sugestywny, a mówiąc prościej Twoja propandygnacyjna deglomeracyjna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy.

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)
Cezar007 napisał(a):

  > A co jest bujdą? Siedziałem z autorem w jednej ławce w > szkole, więc przekażę :P

Po pierwsze na trasie do Angermuende i Berlina nie kursują żadne Linty, bo te póki co nie dostały dopuszczenia do eksploatacji w Polsce (sprawa ciągnie się w UTK już kilka miesięcy). Na tej trasie można spotkać jeszcze pojazdy serii 628, a także coraz częściej pojazdy serii 646, czyli typ GTW 2/6 wyprodukowane przez Stadlera jakieś 10 lat temu. Żadnych innych pojazdów w ruchu pasażerskim na tej linii nie spotkamy i się ich nie przewiduje.

Po drugie Linty, czyli pojazdy serii 623 wyprodukowane przez Alstom miały kursować od 13 grudnia na trasie łączącej Szczecin z Pasewalkiem i dalej miastami w Meklemburgii Pomorzu Przednim i Szlezwiku Holsztajnie (Lubeka). Jak już wyżej napisałem Linty nie dostały dopuszczenia do ruchu w PL, więc mamy komunikację zastępczą do Loecknitz, a dopiero stąd po przesiadce możemy owymi Lintami pojechać dalej.

Że dziennikarz pisze co mu każą, a że się nie zna to pisze bzdury, to jakoś (z bólem) jestem w stanie zrozumieć, ale że miłośnik kolei nie rozróżnia podstawowych typów taboru pasażerskiego, codziennie spotykanego w Szczecinie, zrozumieć nie potrafię.

wysłane przez 333Wojtas333 15

Wczoraj wjeżdżając Broniewskim na Główny widziałem, że na torach postojowych przy Kolumba stał jeden skład Coradia LINT. Czy to oznacza, że można je już zobaczyć na naszych torach? Zaznaczam, że to nie jest żart w związku z Prima Aprilis.

wysłane przez wojtazz 42

333Wojtas333 napisał(a):

> Wczoraj wjeżdżając Broniewskim na Główny widziałem, że > na torach postojowych przy Kolumba stał jeden skład Coradia > LINT. Czy to oznacza, że można je już zobaczyć na naszych > torach? Zaznaczam, że to nie jest żart w związku z Prima > Aprilis.

Tak, na wybranych pociągach w kierunku Angermuende jeżdżą te zespoły, w kierunku na Pasewalk wciąż KKZ.

wysłane przez Mariusz_W

wojtazz napisał(a):

> Tak, na wybranych pociągach w kierunku Angermuende jeżdżą > te zespoły, w kierunku na Pasewalk wciąż KKZ.

Można wiedzieć które? Na pociągach do Berlina występują?

wysłane przez Bodek

Mariusz_W napisał(a):

>  > Można wiedzieć które? Na pociągach do Berlina występują?

Widzę że dezinformacja trwa w najlepsze.

Nie jeździły, nie jeżdżą, ale wkrótce będą jeździć. Taka jest jedyna prawdziwa odpowiedź.

A Kolegom zwących się "miłośnikami kolei" polecam lekturę odpowiednich pozycji (najlepiej książkowych) o taborze kolejowym naszego zachodniego sąsiada, bo widzę, że macie problem z rozróżnieniem Stadlera serii 646 (nazwa handlowa producenta GTW 2/6) i serii 623 (Lint) Alstomu, które owszem, jeżdżą, ale póki co tylko w Niemczech.

Nieoficjalnie dowiedziałem się, że Linty w ostatnich dniach otrzymały dopuszczenie do ruchu w Polsce i dziś miał się odbyć pierwszy próbny przejazd takiego pojazdu do Szczecina. Niestety szczegółów (RJ) nie znam.

Myślę że w związku z powyższym komunikacja zastępcza na trasie do Locknitz niebawem zniknie.

wysłane przez wojtazz 42

Bodek napisał(a):

> Nieoficjalnie dowiedziałem się, że Linty w ostatnich dniach > otrzymały dopuszczenie do ruchu w Polsce i dziś miał się odbyć > pierwszy próbny przejazd takiego pojazdu do Szczecina. Niestety > szczegółów (RJ) nie znam.

W piątek odbył się przejazd próbny serii 623. Jak wszystko dobrze pójdzie, to pojazdy zaczną obsługiwać połączenia Szczecin - Lubeka od 2 maja.

A w związku z powyższym oraz tym, że połączenia na drugim niemieckim kierunku też obsługują nowe SZT, tyle że serii 646, to całkiem chyba niespodziewanie znikły z naszych toró pojazdy serii 628.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez paki

Jechałem nim kursem o 6 z minutami

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi