Forum

PKS Szczecin i SPA Klonowica zamiast pociągu

W związku z całkowitym wstrzymaniem ruchu kolejowego na odcinku Szczecin Główny - Szczecin Dąbie/Stargard do obsługi połączeń zastępczych skierowano autobusy PKS Szczecin (m.in. MAN-y NL313-15 10257 i 10258 oraz MAN NG313 10228), SPA Klonowica (na przystanku przy kładce widziano dwa Solarisy Urbino 18, w tym 1063, oznaczone jako "specjalny") oraz SPA Dąbie (Solaris Urbino 18 2215).
Stargard nie jest już Szczeciński.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
bartez napisał(a):

> Stargard nie jest już Szczeciński.

Tak z ciekawości, to dlaczego zmienili nazwę? Tylko taki wymysł, czy był jakiś konkretny powód?

#TramwajemPoŚwiecie
bartez napisał(a):

> Stargard nie jest już Szczeciński.

Ale stacja zdaje się nazwy wciąż nie zmieniła.

wysłane przez Mariusz_W

mkubien napisał(a):

> bartez napisał(a):

> > Stargard nie jest już Szczeciński. >  > Ale stacja zdaje się nazwy wciąż nie zmieniła.

Dwojako. W systemie biletowym nazwa stacji się zmieniła, ale urzędowa nazwa stacji się nie zmieniła.

Ważniejsza jest oczywiście nazwa urzędowa stacji, bo w systemie biletowym są różne podobne wybiegi.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
mkubien napisał(a):

> Ale stacja zdaje się nazwy wciąż nie zmieniła.

I na długo jeszcze pozostanie jak jest.
Wiem, że nie jest Szczeciński. Ale kolej żyje w swoim świecie, dlatego w tym przypadku zadecydowały doniesienia prasowe.

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
bartez napisał(a):

> Stargard nie jest już Szczeciński.

Może ten artykuł coś pomoże? ;) http://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/zmiana-nazwy-slono-kosztuje/

STMKŻ

wysłane przez Lukasy

bartez napisał(a):

> Stargard nie jest już Szczeciński.

Czekam, aż w geście protestu będą produkować Paprykarz Stargardzki.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez t105n  49

No dobrze, ale czy ktoś wie, z jakiego powodu tak uatrakcyjniono podróż?

wysłane przez fan004 84

t105n napisał(a):

> No dobrze, ale czy ktoś wie, z jakiego powodu tak > uatrakcyjniono podróż?

Każda Szczecińska zajezdnia pewnie musiała coś wystawić, a dali to co akurat stało w zajezdni i nie szykowało się do wyjazdu na linie.

-- "Nic nie jest niemożliwe" - niektóre rzeczy są tylko trudne do wykonania ;)

#TramwajemPoŚwiecie

wysłane przez Cezar007 2

t105n napisał(a):

> No dobrze, ale czy ktoś wie, z jakiego powodu tak > uatrakcyjniono podróż?

Przedwczoraj na przejeździe kolejowym na Wiosennej (to samo miejsce co jakiś czas temu węglarka) wykoleiły się cysterny z amoniakiem, wczoraj przyjechała zakładowa straż pożarna z Puław, która ma uprawnienia do przepompowywania amoniaku i od 17 wykonują te czynności :) przepompowanie jednej cysterny to około 12 godzin, całkowita przerwa w ruchu pociągów ma trwać 3 dni ;) Amoniak wczoraj przy dobrym wietrze czułem na Rydla, dziś na szczęście wiatr zmienił kierunek :)

-- Abstrahując od altruistycznych sofizmatów metafizycznemu pietyzmu, konkluduję iż postulat Twój jest w swej mierze niezwykle sugestywny, a mówiąc prościej Twoja propandygnacyjna deglomeracyjna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy.

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Mariusz_W

Cezar007 napisał(a):

> [...] wczoraj przyjechała zakładowa straż pożarna z > Puław, która ma uprawnienia do przepompowywania amoniaku i od > 17 wykonują te czynności :)

Aż z Puław? Zakładowa Straż Pożarna z Polic nie ma takich uprawnień? Pociąg był z Polic Chemii.

wysłane przez Cezar007 2

Mariusz_W napisał(a):

> Aż z Puław? Zakładowa Straż Pożarna z Polic nie ma takich > uprawnień? Pociąg był z Polic Chemii.

Hm, może mi się coś pomyliło, albo Łukaszowi w radio, ale wydaje mi się, że jednak z Puław :P trzeba sprawdzić :)

-- Abstrahując od altruistycznych sofizmatów metafizycznemu pietyzmu, konkluduję iż postulat Twój jest w swej mierze niezwykle sugestywny, a mówiąc prościej Twoja propandygnacyjna deglomeracyjna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy.

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)

wysłane przez LagunaGrandtour 105

Cezar007 napisał(a):

> Mariusz_W napisał(a):

> > Aż z Puław? Zakładowa Straż Pożarna z Polic nie ma takich > > uprawnień? Pociąg był z Polic Chemii. >  > Hm, może mi się coś pomyliło, albo Łukaszowi w radio, ale > wydaje mi się, że jednak z Puław :P trzeba sprawdzić :)

Straż z ZCH Police nie za bardzo może to robić z powodu takiego, że muszą być na miejscu w razie W...

wysłane przez MAN756 23

LagunaGrandtour napisał(a):

> Cezar007 napisał(a):

> > Mariusz_W napisał(a):

> > > Aż z Puław? Zakładowa Straż Pożarna z Polic nie ma takich > > > uprawnień? Pociąg był z Polic Chemii. > >  > > Hm, może mi się coś pomyliło, albo Łukaszowi w radio, ale > > wydaje mi się, że jednak z Puław :P trzeba sprawdzić :) >  > Straż z ZCH Police nie za bardzo może to robić z powodu takiego, > że muszą być na miejscu w razie W...

Byi strażacy z Puław i z Polic.

wysłane przez BatiX  14

Mariusz_W napisał(a):

> Aż z Puław? Zakładowa Straż Pożarna z Polic nie ma takich > uprawnień? Pociąg był z Polic Chemii.

W całym kraju takie uprawnienia posiada wyłącznie ZSP z Puław.

wysłane przez torwid  67

A ja się zastanawiam, co powoduje, ze kierowcy SPAD wydzwaniają na CR, wzywają radiowozy, bo "jakieś autobusy specjalne" blokują im w Dąbiu miejsce albo utrudniają przejazd? Przypomnę, że SPAD też jeździ "specjale"...

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez Jasiek 36

torwid napisał(a):

> A ja się zastanawiam, co powoduje, ze kierowcy SPAD > wydzwaniają na CR, wzywają radiowozy, bo "jakieś autobusy > specjalne" blokują im w Dąbiu miejsce albo utrudniają > przejazd? Przypomnę, że SPAD też jeździ "specjale"...

Kierowcy to tylko ludzie, a każdy jest inny.

wysłane przez torwid  67

Jasiek napisał(a):

> Kierowcy to tylko ludzie, a każdy jest inny.

Ale jaki widzisz, ze inny kierowca utrudnia Ci życie, to najpierw idziesz/prosisz/tłumaczysz, czy od razu wydzwaniasz ze skargami?

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez Jasiek 36

torwid napisał(a):

> Ale jaki widzisz, ze inny kierowca utrudnia Ci życie, to > najpierw idziesz/prosisz/tłumaczysz, czy od razu wydzwaniasz ze > skargami?

Idę. Bo dziś byłem u Pani z PKS aby się ładowała jako trzeci przegub na przystanek Za pociągu na Kolumba, bo blokuje w ten sposób 61 i 75 na cygarze.

wysłane przez bartez 336

torwid napisał(a):

> A ja się zastanawiam, co powoduje, ze kierowcy SPAD > wydzwaniają na CR, wzywają radiowozy, bo "jakieś autobusy > specjalne" blokują im w Dąbiu miejsce albo utrudniają > przejazd? Przypomnę, że SPAD też jeździ "specjale"...

Dobrze, że nie dzwonią ze skargą, że szlaban jest opuszczony na 25 minut. Rozkład jazdy linii 72 praktycznie nie istnieje. Przez tak długie zamknięcia w korkach tracą także 64 i 77.

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez Cezar007 2

bartez napisał(a):

> Dobrze, że nie dzwonią ze skargą, że szlaban jest > opuszczony na 25 minut. Rozkład jazdy linii 72 praktycznie nie > istnieje. Przez tak długie zamknięcia w korkach tracą także > 64 i 77.

Gdyby tak można było ustawić rozkład 72 pod rozkład pociągów... Hehe w dzisiejszych czasach nierealne, aczkolwiek zawsze na ostatnim kursie 73/1 łapię na przejeździe przez łącznicę (SDA - SDC) tego słowackiego jamnika ze składem, więc obaj jeździmy planowo. Wygląda na to, że albo on sztywny, albo mam farta.

Korzystając z okazji pragnę podziękować dyżurnemu/dyżurnej ruchu posterunku SDC za przepuszczenie mnie o 13:28 we wtorek (16.02) przez przejazd kolejowy mimo rozpoczęcia zamykania zapór ;) fajnie, że ludzie myślą, jeśli to czytasz - wiedz, że kierowca się uśmiechnął i zaczął ponownie wierzyć w ludzi :D

-- Abstrahując od altruistycznych sofizmatów metafizycznemu pietyzmu, konkluduję iż postulat Twój jest w swej mierze niezwykle sugestywny, a mówiąc prościej Twoja propandygnacyjna deglomeracyjna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy.

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.