Forum

Zmiana organizacji ruchu po wykolejeniu

Akcja usuwania ładunku z wykolejonych cystern na stacji Szczecin Dąbie wymaga zmiany organizacji ruchu pociągów w całym Szczecinie. Nowa organizacja zaplanowana została od wtorku od godziny 17.00 do piątku 19 lutego.

wysłane przez bartez 328

Jak zwykle organizacja komunikacji zastępczej daje wiele do życzenia; autobusy odjeżdżają co 15 minut. Nieważne czy w autobusie jest jedna osoba czy od 10 minut autobus jest pełny. Dzisiaj widziałem taką sytuację; w autobusie siedziała jedna pani i autobus tylko z nią pojechał w kierunku Dworca Głównego. A kilka kursów później autobus stał pełny z pasażerami z pociągu, ale odjechał zgodnie z rozkładem co 15 minut. Poza tym w ruchu autobusów przeszkadzają zaparkowane samochody i nikt tym się nie interesuje.

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
bartez napisał(a):

> Jak zwykle organizacja komunikacji zastępczej daje wiele do > życzenia; autobusy odjeżdżają co 15 minut. Nieważne czy > w autobusie jest jedna osoba czy od 10 minut autobus jest > pełny. Dzisiaj widziałem taką sytuację; w autobusie > siedziała jedna pani i autobus tylko z nią pojechał w > kierunku Dworca Głównego. A kilka kursów później autobus > stał pełny z pasażerami z pociągu, ale odjechał zgodnie > z rozkładem co 15 minut.

Przypuszczam, że jeżeli ktoś miałby się bawić w układanie obiegów autobusów pod pociągi, aby się wszystko trzymało kupy, to by po tych 10 minutach chyba by poszedł do WC, zrobił dwójeczkę i spuścił wodę. I tyle. Przy nierównomierności kursów, zróżnicowanej frekwencji i szybkości zdarzeń (i decyzji), ułożenie kursów co 15 minut było najlepszym możliwym rozwiązaniem, najmniej inwazyjnym. Nie wejdziesz do jednego autobusu? OK, za 15 minut jest kolejny...

Lepsze to niż układanie obiegów, przesyłanie na pusto autobusów i afery, że podstawiono jeden autobus, a tu tyle ludzi, ze trzeba kolejny podesłać, który stoi gdzieś na zajezdni (np. SPAK), albo nie ma kierowcy i weź coś wytrzaśnij z powietrza.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez 333Wojtas333 14

W artykule jest napisane, że wstrzymanie ruchu jest do jutra, ale nie podano konkretnej godziny. Czy wiadomo do której to potrwa? Jest szansa, że wieczorem będzie można już bez przesiadki w autobus dojechać do/ze Szczecina?

EDIT: Pociągi jeżdżą już normalnie: http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/ruch-pociagow-w-szczecinie-wraca-do-normy-75463.html
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.