Forum

Newag zwycięzcą przetargu na 17 ezt dla Pomorza...

Rozstrzygnięto postępowanie przetargowe na wykonanie i dostawę kolejnych elektrycznych zespołów trakcyjnych (tzw. ezt) do obsługi regionalnych połączeń kolejowych. 17 nowych ezt-ów dla Pomorza Zachodniego wykona i dostarczy Newag SA. Inwestycja kosztować będzie ponad 250 mln zł i w większości sfinansowana będzie z funduszy unijnych.
No i super, teraz jeszcze przetarg na spalinowe i będzie lepiej :) -> niż jest teraz ;)
wojtazz napisał(a):

> No i super, teraz jeszcze przetarg na spalinowe i będzie > lepiej :) -> niż jest teraz ;)

eh :) Liczyłem na PES-ę i jej nowe Elfy, ale jest dobrze.
PawlukBoss21 napisał(a):

> eh :) Liczyłem na PES-ę i jej nowe Elfy, ale jest dobrze.

Założę się, że PESA będzie się odwoływać, bo przegrała o 0,49 punktu.

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"
zack1989 napisał(a):

> Założę się, że PESA będzie się odwoływać, bo przegrała > o 0,49 punktu.

Zdziwiłbym się. Po ostatnich problemach technicznych i jakością wykonywanego taboru, nie wiem, czy nie dadzą sobie chwili oddechu.
MaK napisał(a):

> Zdziwiłbym się. Po ostatnich problemach technicznych i jakością > wykonywanego taboru, nie wiem, czy nie dadzą sobie chwili oddechu.

Dokładnie tak jak mówisz. Tym bardziej, że zaoferowali nam Elfa 2, czyli niesprawdzony prototyp.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
MaK napisał(a):

> Zdziwiłbym się. Po ostatnich problemach technicznych i jakością > wykonywanego taboru, nie wiem, czy nie dadzą sobie chwili oddechu.

No to się możesz dziwić :) http://inforail.pl/newag-nie-moze-byc-jeszcze-pewny-umowy-w-zachodniopomorskim_more_86954.html

-- "Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"
zack1989 napisał(a):

> No to się możesz dziwić :) > http://inforail.pl/newag-nie-moze-byc-jeszcze-pewny-umowy-w-zachodniopomorskim_more_86954.html

Takie uzasadnienie w odwołaniu od PESY. Hahhh...
zack1989 napisał(a):

> Założę się, że PESA będzie się odwoływać, bo przegrała > o 0,49 punktu.

Mam nadzieję, że nie. Ich produkcje są awaryjne (Darty, Gamy)... Cieszę się, że wygrał Newag. O wiele większa szansa na niezawodność taboru :)

-- Szczecin /ZP, okolice MTiK...

STMKŻ