Forum

Komunikacja miejska na regaty

W związku z organizacją finału regat The Tall Ships Races 2017 wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

wysłane przez t105n  49

Zauważyliście w komunikacie zaplanowany powrót linii 56 i 96 z Basenu Górniczego?

wysłane przez bartez 336

t105n napisał(a):

> Zauważyliście w komunikacie zaplanowany powrót linii 56 i > 96 z Basenu Górniczego?

Bo mają otworzyć Cłowy przed samymi regatami.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
Miło, że przeniesiono pospieszne w stronę centrum na przystanek tramwajowy na Basenie. Od razu więcej opcji wygodnych przesiadek. Jeżeli już stają na Basenie, nie mogłoby być tak cały czas?
Mar321 napisał(a):

> Miło, że przeniesiono pospieszne w stronę centrum na > przystanek tramwajowy na Basenie. Od razu więcej opcji > wygodnych przesiadek. Jeżeli już stają na Basenie, nie > mogłoby być tak cały czas?

Przeniesiono, bo jest czy będzie buspas na Gdańskiej.
Jasiek napisał(a):

> Przeniesiono, bo jest czy będzie buspas na Gdańskiej.

Wiem wiem, ale gdyby go nie było, autobusy pospieszne i tak mogą przecież zjeżdżać w stronę lewego pasa przed Basenem i wjeżdżać na torowisko. Wariant idealny w sytuacji, gdy gdzieś się spieszysz, ucieknie tramwaj, a nie ma czasu biec na przystanek pospiesznych, a także do przesiadek w stronę Placu Rodła, gdzie z tramwajów jedzie tylko dwójka.

Natomiast mam jeszcze jedną myśl, od razu mówię, że to nie jest "źle, że tak nie zrobili; to świetny pomysł; itd.", takie po prostu luźne rozważanie. Jadąc dzisiaj do pracy na 8 do centrum widziałem jaki korek wygenerował ten buspas. Jestem za promocją komunikacji, sam z niej codziennie korzystam, natomiast jednak mam wątpliwości co do sensu tego rozwiązania przy tej imprezie. Są wakacje, z buspasa korzystają linie A, B, C, G i PKSowa jedynka. Bardzo mocno uśredniając, będzie to gdzieś jeden autobus na 4-5 minut? Czy to jest warte zabierania pasa? Na tej edycji TTSR z parkingu przy MTS autobus dowozi na przesiadkę na tramwaj na Jaśminową. Czy nie byłoby rozsądnym rozwiązaniem, na czas tej imprezy, nie robić tego buspasa, zawiesić linie pospieszne, a autobusami z nich znacznie wzmocnić linie dowożące do tramwajów, równocześnie wzmacniając linie tramwajowe? To taka moja bardzo luźna myśl, nie wiem jak to ma się do realiów typu liczba motorniczych i innych, natomiast myślę, że dla tak nieznacznej liczby autobusów nie warto jeszcze bardziej korkować Gdańskiej zabierając jeden pas. A może w ogóle ten buspas jest zbędny, bo korki nie sięgają poza zasięg obecnego buspasa zaczynającego się przed Portem Centralnym? Tak przynajmniej było, jak jechałem dzisiaj rano. Ps. Nie zlinczujcie mnie, że jestem samochodowym lobby, bo nie jestem. :D
Mar321 napisał(a):

Czy nie byłoby rozsądnym > rozwiązaniem, na czas tej imprezy, nie robić tego buspasa, > zawiesić linie pospieszne, a autobusami z nich znacznie > wzmocnić linie dowożące do tramwajów, równocześnie > wzmacniając linie tramwajowe?

Już widzę zadowolenie ludzi jeżdżących tymi liniami do pracy. Bojkot miałbyś już po południu przy tak nagłych zmianach, więc pomysł raczej średni, szczególnie w czasie TTSR.
lukaszenko napisał(a):

> Już widzę zadowolenie ludzi jeżdżących tymi liniami do pracy. > Bojkot miałbyś już po południu przy tak nagłych zmianach, > więc pomysł raczej średni, szczególnie w czasie TTSR.

Może i racja, poza tym kwestia komunikacji zastępczej po wypadkach na torowiskach. Wycofuje myśl, dobrze, że jest ten buspas :D
Mar321 napisał(a):

> Może i racja, poza tym kwestia komunikacji zastępczej po wypadkach > na torowiskach. Wycofuje myśl, dobrze, że jest ten buspas :D

No dzisiaj to akurat przez dłuższy czas tram-bus pas na Energetyków w kierunku centrum stał z powodu jakiegoś zdarzenia na torach. A przez to, że od jezdni dzieli go krawężnik, to pomiędzy tramwajami stały też autobusy linii pospiesznych oraz PKS-u.

-- Technik serwisu :)

Technik serwisu :)
Luke_Police napisał(a):

> No dzisiaj to akurat przez dłuższy czas tram-bus pas na Energetyków > w kierunku centrum stał z powodu jakiegoś zdarzenia na torach. A > przez to, że od jezdni dzieli go krawężnik, to pomiędzy tramwajami > stały też autobusy linii pospiesznych oraz PKS-u.

Koło 12.00 2504 na 52 miał kolizję na wjeździe na Most Długi http://radioszczecin.pl/1,357799,autobus-zderzyl-sie-z-osobowka-nowe-zdjecia&s=2&si=2&sp=2
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
arko5 napisał(a):

> Luke_Police napisał(a):

>  > Koło 12.00 2504 na 52 miał kolizję na wjeździe na Most Długi > http://radioszczecin.pl/1,357799,autobus-zderzyl-sie-z-osobowka-nowe-zdjecia&s=2&si=2&sp=2

A potem tramwaj.

--
Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
arko5 napisał(a):

> Koło 12.00 2504 na 52 miał kolizję na wjeździe na Most Długi > http://radioszczecin.pl/1,357799,autobus-zderzyl-sie-z-osobowka-nowe-zdjecia&s=2&si=2&sp=2

Tak, ale było jeszcze drugie wstrzymanie ruchu tramwajowego, które zakończyło się około 15:10-15. Dzięki tym zdarzeniom autobusy rezerwowe przewidziane na TTSR dzisiaj się nie nudziły.

-- Technik serwisu :)

Technik serwisu :)
Luke_Police napisał(a):

> Tak, ale było jeszcze drugie wstrzymanie ruchu tramwajowego

Dodałem info, niezły bajzel był na Wyszyńskiego, policja w ogóle nie ogarniała.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
Luke_Police napisał(a):

> Tak, ale było jeszcze drugie wstrzymanie ruchu tramwajowego, które > zakończyło się około 15:10-15. Dzięki tym zdarzeniom autobusy > rezerwowe przewidziane na TTSR dzisiaj się nie nudziły.

Wysłałem już swoje zapiski z tego zatrzymania. No w sumie, 11 autobusów rezerwowych znalazło zatrudnienie na zatramwajach :D

Pasażerowie oczywiście wkurzeni, że specjalnie zostawili auta i mieli nadzieję, że pojadą szybkim tramwajem w 15 minut z prawobrzeża na regaty, a tutaj niestety, ale nie. Panowie ze ZDiTMu tylko mogli bezradnie rozłożyć ręce :) chociaż trzeba przyznać, że autobusy zastępcze jeździły, jak widziałem co chwilę.
wolvo1565 napisał(a):

> Pasażerowie oczywiście wkurzeni, że specjalnie zostawili auta i > mieli nadzieję, że pojadą szybkim tramwajem w 15 minut z > prawobrzeża na regaty, a tutaj niestety, ale nie.

Samochodem utknęliby w tym samym korku, a potem jeszcze kupa czasu na szukanie miejsca parkingowego więc i tak dobrze zrobili.

-- "W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
arko5 napisał(a):

> Luke_Police napisał(a):

>  > > No dzisiaj to akurat przez dłuższy czas tram-bus pas na > Energetyków > > w kierunku centrum stał z powodu jakiegoś zdarzenia na torach. A > > przez to, że od jezdni dzieli go krawężnik, to pomiędzy > tramwajami > > stały też autobusy linii pospiesznych oraz PKS-u. >  > Koło 12.00 2504 na 52 miał kolizję na wjeździe na Most Długi > http://radioszczecin.pl/1,357799,autobus-zderzyl-sie-z-osobowka-nowe-zdjecia&s=2&si=2&sp=2

Dwie godziny później bodajże 2503 z 52 miał identyczną kolizję z osobówką... Autobus jechał na wprost bus-pasem i przetrącił auto próbujące skręcić w lewo w Heyki. Dodam tylko, że stała jeszcze laweta z rozbitą osobówką z pierwszej kolizji, a pogotowie ze SPAKu szykowało się do scholowania 2504.

wysłane przez man 128

Dzisiejszej nocy dosłownie na moment mignął mi 772 jadąc ulicą Gdańską. Skąd pomysł na tak dość nietypową obsługę tej linii?

wysłane przez wolvo1565 24

man napisał(a):

> Dzisiejszej nocy dosłownie na moment mignął mi 772 jadąc > ulicą Gdańską. Skąd pomysł na tak dość nietypową > obsługę tej linii?

Ten wóz był jako rezerwa z SPPK i to od godzin południowych. Jeździł wcześniej na "zatramwaju" na Basen Górniczy.

wysłane przez Luke_Police  163

wolvo1565 napisał(a):

> Ten wóz był jako rezerwa z SPPK i to od godzin południowych. > Jeździł wcześniej na "zatramwaju" na Basen Górniczy.

Ten wóz wczoraj był na dodatku 107 (zarówno skróconym Komuny Paryskiej - Rodła, jak i pełnym do Polic) i na linii "807" za tramwaj i kółko 68 zrobił, a także na Osiedle Kasztanowe jako C pojechał. Natomiast dodam taką ciekawostkę, że około godziny 19:00 na dodatkach linii 107 oprócz autobusów polickich (9 planowych i bodaj 7 dodatków) kursowały też 2 wozy ze SPAD (2214 i 2903) i jeden ze SPAK (1598).

-- Technik serwisu :)

Technik serwisu :)