Forum

15.05.2018-Historyczny dzień-koniec ery EN57 na Pomorzu Zach

Ponieważ nie wiem kiedy newsroom zostanie obsłużony przez administrację to wkleję też tu (po opublikowaniu niusa można post usunąć):

W dniu 15 maja zostanie uruchomiony pociąg służbowy nr 876001/0 w zestawieniu EN57-2004+EN57-1356. Ostatnie "klasyczne" EN57 opuszczają Pomorze Zachodnie i kończą prawie 40-letnią historię tej serii na zachodniopomorskich torach. Skrócony rozkład jazdy pociągu: Białogard odj. 8:15 Świdwin 8:42/8:48 Stargard 10:02/10:35 Krzyż 11:52/11:56 Drawski Młyn 12:01/13:41 Szamotuły 14:23/14:28 Poznań Gł. przyj. 15:03

Ponieważ EN57-1356 po ostatniej awarii nie została naprawiona więc na całej trasie jako pierwsza jechać będzie EN57-2004. W Stargardzie nastąpi zmiana czoła i zamiana kolejności jednostek.

Sporadycznie mogą pojawiać się w Szczecinie jeszcze EN57 zielonogórskie, które czasami przyjeżdżają (w przypadku awarii pojazdów EN57AL-21xx) na zielonogórskim obiegu pociągów Zielona Góra - Szczecin - Zielona Góra.

Tym sposobem Pomorze Zachodnie staje się pierwszym regionem w kraju, w którym zostają wycofane całkowicie EN57 bez bardzo głębokiej modernizacji.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
wojtazz napisał(a):

> Tym sposobem Pomorze Zachodnie staje się pierwszym regionem > w kraju, w którym zostają wycofane całkowicie EN57 bez > bardzo głębokiej modernizacji.

Szkoda trochę, że ten news dość późno, bo wybrałbym się. Niestety przeczytałem dziś koło południa.

-- Szczecin /ZP, okolice MTiK...

STMKŻ
Ferrix napisał(a):

> wojtazz napisał(a):

> > Tym sposobem Pomorze Zachodnie staje się pierwszym regionem > > w kraju, w którym zostają wycofane całkowicie EN57 bez > > bardzo głębokiej modernizacji. >  > Szkoda trochę, że ten news dość późno, bo wybrałbym > się. Niestety przeczytałem dziś koło południa.

No niestety, nie takie miało być pożegnanie. Mnie też nikt nie poinformował i tylko przypadkiem sam odkryłem, że je wywożą przeglądając zamówienia w rozkładzie :)