Forum

Zachodniopomorski SN61 z 1972 roku wrócił na tory

Dzięki pracy pasjonatów i wsparciu województwa zachodniopomorskiego, odremontowany, zabytkowy wagon motorowy SN61-183 wrócił na tory. Ganz zaprezentowany został w Godkowie w niedzielę 14 października.
Super. Ciekawe co się stało z naszymi SA 110. Jeden zestaw miał pozostać jako czynny zabytek, a drugi miał trafić do muzeum w Gryficach (była przecież decyzja marszałka). Obawiam się, że obydwa egzemplarze widziałem na zdjęciach przygotowane do kasacji gdzieś koło Warszawy. Byłaby wielka szkoda.
Pt47bis napisał(a):

> Super. Ciekawe co się stało z naszymi SA 110. Jeden zestaw > miał pozostać jako czynny zabytek, a drugi miał trafić do > muzeum w Gryficach (była przecież decyzja marszałka). > Obawiam się, że obydwa egzemplarze widziałem na zdjęciach > przygotowane do kasacji gdzieś koło Warszawy. Byłaby > wielka szkoda.

Już skasowane.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

wysłane przez Zygzak7

Bardzo mile wspominam podróże z lat siedemdziesiątych nocą ze Szczecina do Olsztyna przez Bydgoszcz i Toruń. Dwa wagony SN61 ciągnęły dodatkowo cztery wagony bezprzedziałowe (chyba też malowane na zielono).Podróż trwała siedem godzin - dzisiaj w tak krótkim czasie do Olsztyna się nie dojedzie.

wysłane przez Pt47bis 0

Porannemu "Gryfowi" się to udaje (Szczecin-Olsztyn 6h59min) pozostałym niestety nie mimo większego potencjału Siódemek niż GANZa. Pewnie na mijankach i w Gdyni się za długo lenią;)