Forum

Czy modernizacja linii kolejowej Szczecin - Poznań...

Trzy kluczowe przetargi na modernizację linii kolejowej Szczecin - Poznań przyniosły szokujące rezultaty. PKP Polskie Linie Kolejowe od połowy października głowią się, co zrobić z ofertami, które o ponad 700 mln zł przekraczają zakładany budżet.

wysłane przez Zygzak7

Trasa nie będzie modernizowana, przynajmniej w najbliższej przyszłości, ale rozkład jazdy ustawiono pod zamknięcia - ubyła kilka pociągów na trasie do Poznania. Po co?
Zygzak7 napisał(a):

> Trasa nie będzie modernizowana, przynajmniej w najbliższej > przyszłości

Skąd takie informacje? Prace już się rozpoczęły.

> ale rozkład jazdy ustawiono pod zamknięcia - ubyła kilka > pociągów na trasie do Poznania. Po co?

Bo by się nie zmieściły w rozkładzie. Roboty rozpoczęły się na odcinku od Poznania do Wronek. Przez likwidację Poznania Woli powstało wąskie gardło z Jeżyc do Kiekrza. Na kilku stacjach rozebrano po jednym torze, zwożone są materiały na modernizację. Przykładowo Wronki zostały z dwoma torami pod siecią, co jest poważnym ograniczeniem.

-- homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
Lukasy napisał(a):

> Skąd takie informacje? Prace już się rozpoczęły.

Mogę dopowiedzieć, że zamknięto także tor 2 szlaku Wronki - Pęckowo o tor 1 szlaku Szamotuły - Rokietnica. Aktualnie trwa tam demontaż sieci trakcyjnej. Dodatkowo tor 1 szlaku Poznań POD - Kiekrz powoli przestaje istnieć, rozebrano także tor 3 w obrębie dawnej stacji Poznań Wola. Także serio, zaczyna się sporo dziać.

-- homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
Lukasy napisał(a):

> Lukasy napisał(a):

>  > > Skąd takie informacje? Prace już się rozpoczęły. >  > Mogę dopowiedzieć, że zamknięto także tor 2 szlaku Wronki - > Pęckowo o tor 1 szlaku Szamotuły - Rokietnica. Aktualnie trwa > tam demontaż sieci trakcyjnej. Dodatkowo tor 1 szlaku Poznań > POD - Kiekrz powoli przestaje istnieć, rozebrano także tor 3 w > obrębie dawnej stacji Poznań Wola. Także serio, zaczyna się > sporo dziać.

A warto zauważyć jaką mamy porę roku i na zimę prac jest zaplanowanych dużo mniej niż np. w organizacji zamknięciowej, ktora będzie obowiązywać od marca 2019.