Forum

PLK analizują nowe dojazdy koleją za zachodniopomorskie wybrzeże

Jak kolej może ułatwić dojazd do miejscowości Darłowo, Darłówko, Mielno oraz sposób wytyczenia nowych lub sprawniejszych połączeń do innych nadmorskich miejscowości – na takie pytania odpowie opracowanie, które zleciły PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Materiały uzupełnią realizowane obecnie studium wykonalności dla modernizacji linii między Trójmiastem, Słupskiem, Koszalinem a Szczecinem.

Kiedyś były plany wybudowania przystanku w Darłówku na obecnej bocznicy wojskowej - czemu do tej pory tam nie powstał nie wiem. Jedynym realnym pomysłem jest elektryfikacja linii 402 (Kołobrzeg - Goleniów) wraz z odnogą do Portu Lotniczego. Resztę włożyć między bajki.
A z „zachcianek” można by było rozważyć wydłużenie linii z Kamienia Pomorskiego do Dziwnówka lub nawet do Pobierowa... a także ewentualnie odtworzenie linii do Mrzeżyna - miałoby to większy sens niż to, co opisane jest w artykule.
Czytałem kiedyś także o planach Nadmorskiej Wąskotorówki o możliwość rozbudowy wzdłuż wybrzeża - szkoda że pozostały w sferze „pragnień”.

STMKŻ
PLK analizują nowe dojazdy koleją za zachodniopomorskie… · 4 lata temu · Ferrix