Forum

Przystanek Szczecin Załom i Rurka

wysłane przez 333Wojtas333 15

Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pewne pytanie - dlaczego połączenia Szczecin - Kołobrzeg oraz Kołobrzeg - Szczecin kursują z pominięciem przystanków Szczecin Załom oraz Rurka? Rozumiem, że chodzi przede wszystkim o skrócenie czasu podróży ale w związku z tym, że prędzej lub raczej później pojawi się SKM oraz nowe przystanki na szlaku Szczecin Dąbie - Goleniów kolejne pytanie z mojej strony czy w przypadku ww. połączeń dojdzie do zwiększenia liczby postojów?
333Wojtas333 napisał(a):
Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pewne pytanie - dlaczego połączenia Szczecin - Kołobrzeg oraz Kołobrzeg - Szczecin kursują z pominięciem przystanków Szczecin Załom oraz Rurka?

Zanim ruszy SKM jeszcze wiele wody w Odrze upłynie.
A do tego czasu Polregio, wzorem Kolei Dolnośląskich i Kolei Śląskich mogłoby wprowadzić przystanki „na żądanie”. Tam się udało, więc „niedasizm” tej kwestii został przełamany. Te, które wymieniłeś idealnie kwalifikowałyby się na taki status, sporo innych zresztą także.

STMKŻ
Ferrix napisał(a):
Zanim ruszy SKM jeszcze wiele wody w Odrze upłynie.
A do tego czasu Polregio, wzorem Kolei Dolnośląskich i Kolei Śląskich mogłoby wprowadzić przystanki „na żądanie”. Tam się udało, więc „niedasizm” tej kwestii został przełamany. Te, które wymieniłeś idealnie kwalifikowałyby się na taki status, sporo innych zresztą także.

W Rurce pociągi zatrzymują się tylko w szczytach przewozowych, ale i tak w zasadzie nikt tam nie wysiada. Prędzej przydałby się przystanek w pobliżu wiaduktu z drogą S3 pod Goleniowem.