Forum

Wykolejenie w Kołbaskowie

Po godzinie 6 na przejeździe kolejowym Kołbaskowo – Smolęcin doszło do groźnego wypadku. Wskutek zderzenia z samochodem ciężarowym nastąpiło wykolejenie potrójnego zestawu szynobusów VT646, zmierzającego do stacji Berlin Gesundbrunnen jako pociąg 5801.

wysłane przez Czarny87

wysłane przez wojtazz 42

Czarny87 napisał(a):
https://gs24.pl/nietypowa-atrakcja-w-kolbaskowie-w-industrialnym-stylu-jak-dlugo-bedzie-tam-stac-galeria/ar/c1-15739076
I tak sobie stoją częściowo bo ostatni wagon na Głównym czeka...

Przecież to są osobne pojazdy a nie ostatni wagon. Pociąg składał się z 3 SZT, jeden został uszkodzony przy zderzeniu i czeka na transport do Niemiec. Pozostałe cofnęły się do Głównego samodzielnie.

wysłane przez pioko17 38

Ktoś wie, jak długo rozbity VT628 pozostanie jeszcze w miejscu zdarzenia? Dziś przejeżdżałem, aż przykro patrzeć, jak stał się rajem dla szabrowników i wandali. Niedługo okaże się, że naprawa nie ma żadnego ekonomicznego sensu. Obawiam się, że ewentualna przepychanka w tej sprawie doprowadzi ostatecznie do znacznego pogorszenia jakości połączeń do Angermünde.

wysłane przez Pepe 235

pioko17 napisał(a):
Ktoś wie, jak długo rozbity VT628 pozostanie jeszcze w miejscu zdarzenia? Dziś przejeżdżałem, aż przykro patrzeć, jak stał się rajem dla szabrowników i wandali. Niedługo okaże się, że naprawa nie ma żadnego ekonomicznego sensu. Obawiam się, że ewentualna przepychanka w tej sprawie doprowadzi ostatecznie do znacznego pogorszenia jakości połączeń do Angermünde.

Patrząc na straty chwilę po kolizji (częściowe, ale brutalne oderwanie zestawów kołowych od pudła), myślę że DB już wówczas postawiło kreskę na nim. Dlatego się nie spieszą po złom.
Post został wyedytowany przez autora.

wysłane przez pioko17 38

Pepe napisał(a):
Patrząc na straty chwilę po kolizji (częściowe, ale brutalne oderwanie zestawów kołowych od pudła), myślę że DB już wówczas postawiło kreskę na nim. Dlatego się nie spieszą po złom.

Może tak. Ale na logikę, trochę części zamiennych można uzyskać z takiego pojazdu. A jak dobiorą się do tego szabrownicy, to wiadomo.

wysłane przez Czarny87

pioko17 napisał(a):
A jak dobiorą się do tego szabrownicy, to wiadomo.

Pojazd jest kontrolowany przez Policję i SOK co jakiś czas😉 wiadomo, że dla chcącego nic trudnego ale jednak darmowy dozór jest...

wysłane przez pioko17 38

Czarny87 napisał(a):
Pojazd jest kontrolowany przez Policję i SOK co jakiś czas😉 wiadomo, że dla chcącego nic trudnego ale jednak darmowy dozór jest...

Tak jest pilnowany, że za każdym razem jak go minam, to przybywa na nim kilka nowych grafitti i wybitych szyb.
Swoją drogą, wolałbym, by policja za nasze pieniądze zajmowała się ważniejszymi sprawami, niż pilnowaniem pociągu, który można było stąd już dawno temu po ludzku zabrać. ;)
1