Forum

Tani pociąg do Poznania dzięki wojnie w PKP

Fantastyczny efekt konkurencji na torach. Od 1 września do Poznania możemy pojechać pociągiem za 31 zł, tj. o 25 proc. taniej niż dotychczas. To skutek wprowadzenia połączeń InterRegio.

wysłane przez Bodek

Tanie interRegio jest faktycznie tanią i atrakcyjną ofertą w przypadku jazdy jednej osoby, nie jest nią jednak, gdy w podróż udajemy się w grupie kilku osób.

W sobotę wybrałem się z rodziną (razem 4 osoby) do Poznania. Planowaliśmy jazdę interRegio. W kasie biletowej okazało się, iż niemal tyle samo zapłacimy za bilety (z miejscówkami) jadąc pospiesznym (Gałczyński), bo w taryfie iR nie przewidziano możliwości zakupu biletów rodzinnych, grupowych itp, ktore funkcjonują w pociągach regionalnych PKP-PR i w spółce IC. Dzięki temu za jazdę Galczyńskim do Poznania zapłaciliśmy łącznie 3 złote drożej, niż za bilety na iR. A jazda odbyła się w zdecydowanie bardziej komfortowych warunkach - przedziały, bar, cisza (względna), ciepło, bez wężykowania i tłoku. Kibelek obsługujący iR o 7:22 miał niezłe zapełnienie (ok. 70%) już w Szczecinie, więc później pewnie się jeszcze bardziej zapełnił. Gałczyński też na brak frekwencji nie narzekał - myślę że około 70% miejsc było zajętych.

W powrotną drogę też zamierzaliśmy wrócić interRegio, lecz z powodu obsuwy czasowej pojechaliśmy Ex Mewa. I tu też spotkało nas miłe zaskoczenie. Otrzymaliśmy bilet w ofercie Last Minute (jeden na 4 osoby łącznie z miejscówkami - wszystko na jednym blankiecie (nawet nie wiedziałem że tak też sprzedają)), który kosztował nas 8 złotych drożej niż na iR. A jazda w klimatyzowanej rowerówce z możliwością obserwacji szlaku przez tylne drzwi, jest jak dla mnie (i mojego syna) zdecydowanie bardziej atrakcyjna, niż najbardziej zmodernizowaną wersją EN57.

Tak więc, mimo powszechnych ochów i achów nad iR, okazuje się że pociągami "prestiżowej" spółeczki też "da się" pojechać za rozsądną cenę.
Tani pociąg do Poznania dzięki wojnie w PKP · 14 lat temu · Bodek