Forum

Pociągi nie będą jeździły puste, jeśli przedłuży...

Nic nie dały zapewnienia burmistrza o braków planów likwidacji linii kolejowej pomiędzy Wysoką Kamieńską i Kamieniem Pomorskim. Podczas uroczystości 120-lecia uruchomienia połączenia na tej trasie, przedstawiciele PKP sami przyznali, że obserwują zmierzch przewozów w naszym regionie. - Przedłużenie linii kolejowej w stronę Dziwnówka może ożywić połączenie kolejowe z Kamieniem Pomorskim - twierdzi Radosław Drozdowicz, wicestarosta kamieński.
Pomysł z przedłużeniem linii do Dziwnówka jest dla mnie bardzo interesujący, no i rzecz jasna możliwy do zrealizowania. Nie stoją tutaj też jakieś specjalne trudności pomijając fakt, że propozycja takiego przedsięwzięcia jest mocno abstrakcyjna. Ze stacji Kamień Pomorski, w kierunku Trzebiatowa istnieje jeszcze jakiś nie cały kilometr toru, można w trakcie budowy od tego toru wykonać odgałęzienie prowadzące w kierunku Dziwnówka, przez miejscowość Wrzosowo. Nie wiem dokładnie ile kilometrów miałby taki odcinek, ale myślę, że około pięciu na pewno. Wolałbym jednak i tak skupić się bardziej na samym utrzymaniu połączenia Wysoka - Kamień Pom.

-- Kolejowy licznik kilometrów 2012 : 9250km

www.zkmk.org