Forum

Czy przywrócić kolej ze Szczecina do Trzebieży?

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> Bzdury! Ludzie nienawidzą przesiadek. Forsowanie pomysłu > bezpośredniego połączenia tramwajowego Basenu Górniczego z Placem > Rodła jest najlepszym tego przykładem.

A gdyby podejść do tego z innej strony (zaznaczam, że nie wiem czy to właściwy tok myślenia, chcę go zweryfikować).

Swego czasu pisałem o tym, że gdyby nie wybudowano przed wojną tramwajów to można by dziś dojechać zwykłym (nie pośpiechem) autobusem bez przesiadek z lewobrzeża na prawobrzeże. Otrzymałem w tedy odpowiedz (którą zaakceptowałem :)), że nie mam racji bo przesiadki są koniecznością i normą, a nasza KM “modelowa”, ponadto wprowadzenie tej samej taryfy dla pośpiechów i zwykłych (moja propozycja) oznaczało by utratę sensu tramwajów na Basen Górniczy, a skoro są tory to niech jeżdżą, bez względu na to czy jest to w interesie mieszkańców, bo jest to w interesie KM.

Może w tym wypadku (Police-Szczecin) należy zastosować analogiczne rozwiązanie: Centrum Polic > dworzec PKP w Policach - autobusem zwykłym Dworzec w Policach > i np Turzyn - kolejka potem dowolny inny zwykły

Równocześnie połączenie autobusowe Police-Szczecin wyłącznie pośpieszne.

Takie rozwiązanie wydaje mi się analogiczne do np 71>8>2>51 z równoległym B. Nikt (oprócz mnie :) ) nie protestuje przeciwko 3 przesiadkom jako alternatywie dla trasy B. Tu mogło by być podobnie. Proszę mnie jak zwykle wyprowadzić z błędu jeśli się mylę :)

> To już Mareczek napisał - pość jednego szynobusa wahadłowo > pomiędzy stacją Policee, a przystankiem Szczecin Mścięcino - masz > połączenie Polic ze Szczecinem. A czy ktoś będzie z tego > korzystał - możesz sobie odpowiedzieć sam. Dowieźć kogoś do > Szczecina to nie to samo, co dowieźć kogoś do tego miejsca w > Szczecinie, do którego ten ktoś chce dojechać.

Czy ktoś proponował w ogóle takie rozwiązanie? Wydaje mi się, że odnoszenie się do pomysłu którego nie było, tylko po to by kolejny raz mieć rację, mija się z celem. Rozumując podobnie ściśle ściśle i łapiąc za słówka powinniście również wykazać nierealność połączenia kolejowego Polic z dwoma pozostałymi Szczecinami (wsiami o nazwie Szczecin) w Polsce. Tylko po co? :)
Re: Czy przywrócić kolej ze Szczecina do Trzebieży? · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Czy przywrócić kolej ze Szczecina do Trzebieży? · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Czy przywrócić kolej ze Szczecina do Trzebieży? · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
A może tramwaj dwusystemowy? · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: A może tramwaj dwusystemowy? · 17 lat temu · techno
Re: A może tramwaj dwusystemowy? · 17 lat temu · MaK
Re: A może tramwaj dwusystemowy? · 17 lat temu · Kriz8
Re: Czy przywrócić kolej ze Szczecina do Trzebieży? · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Nareszcie · 17 lat temu · tom1
Re: O linii kolejowej ze Szczecina przez Police do Trzebieży · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: O linii kolejowej ze Szczecina przez Police do Trzebieży · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: O linii kolejowej ze Szczecina przez Police do Trzebieży · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: O linii kolejowej ze Szczecina przez Police do Trzebieży · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)