Forum

Główny do zburzenia?

Budowę hali dworcowej nad peronami zakłada koncepcja zagospodarowania terenów przydworcowych.

wysłane przez Bodek

Piotr napisał(a):

> Na pewno byłoby fajne, ale myślę, że nie ma szansy na realizację > (w postaci muzeum, bo to nie przynosi dochodów, a to miejsce ma być > wykorzystane jako dworzec, centrum handlowe i biurowiec).

Muzeum - skansen miał(o)by szansę powodzenia, gdyby w jego powołanie i istnienie zaangażowało się tyle osób co np. w Muzeum w zajezdni Niemierzyn. Eksponaty też by się znalazły, bo w samym Szczecinie jest ich conajmniej kilka do wzięcia od zaraz, a w województwie (regionie) jest ich bez liku.

> Natomiast > nic nie zaszkodzi, gdyby na etapie planowania inwestycji podrzucić > taki pomysł, aby wykorzystać kształt parowozowni. hmmm w miejsce > obrotnicy zrobić okrągły hol, (rozpatrujemy zamknięty obiekt a la > galeria). Poza tym lokomotywa może być stałą ekspozycją :), a > cały dworzec z galerią handlową może nawiązywać do danego > miejsca. Generalnie chodzi mi o coś w stylu Stary Browar w Poznaniu, > tylko w naszym przypadku byłaby to "Stara Parowozownia" ;)

To całkiem fajna koncepcja! TeKatka nadaje się do tego idealnie bo jest krótka, a poza tym już tu jest. Do tego wagon Cid23 z Portu Centralnego, któy niszczeje tam od lat i mamy piękną ekspozycję.
Główny do zburzenia? · 15 lat temu · Piotr
Co z lokomotywownią? · 15 lat temu · pioko17
Re: Co z lokomotywownią? · 15 lat temu · Wojtek
Re: Co z lokomotywownią? · 15 lat temu · Phobos
Re: Co z lokomotywownią? · 15 lat temu · MaK
Re: Co z lokomotywownią? · 15 lat temu · Piotr
Re: Co z lokomotywownią? · 15 lat temu · Bodek
Re: Co z lokomotywownią? · 15 lat temu · MaK
Re: Co z lokomotywownią? · 15 lat temu · Piotr