Forum

PKP i języki obce

Na dworcu Szczecin Główny nie ma okienka, w którym turyści obcojęzyczni mogliby zasięgnąć informacji w sprawie połączeń kolejowych. Nie ma też kasy biletowej, gdzie można się porozumieć w języku obcym. Przekonał się o tym niemiecki turysta. Niemiec miał jednak szczęście. W kolejce w której stał była również tłumaczka przysięgła. Tylko dzięki jej pomocy udało mu się zdobyć informacje i kupić bilet. Niestety dyrektor zakładu przewozów regionalnych PKP w Szczecinie Andrzej Chańko nie chciał się wypowiadać na ten temat.

wysłane przez marko 4

MC napisał(a):

> Po pierwsze w Szwablandii nie ma kas, tylko Reisezentrum gdzie jest > wszystko w jednym.

Po pierwsze to w Niemczech, a nie Szwablandii. Ja rozumiem, że Oni nas obrażają ale my wcale nie musimy ich obrażać.

> a po trzecie już całkowicie niekoniecznie, aczkolwiek przy najbliższej okazji poproszę znajomych aby o coś po angielsku w jakimś Angermünde zapytali i niekoniecznie spodziewam się odpowiedzi w tym języku.

To może niech zapytają na którymś z dworców berlińskich, a nie w mieście wielkości Gryfina.

>A przecież powinny też umieć hiszpański - jest popularniejszy na świecie >od angielskiego.

Dziwne. Wydawało mi się, że to angielski przeważa pod względem ilości krajów, w których jest używany.

> Ja to nie mam szczęścia jakoś. Zawsze musze słyszeć poprawnie > wymawiane te nazwy niemieckie no :/

No widzisz, a ja miałem przyjemność usłyszenia nazwy "Angermunt" i "Nełbrandenberg" (piszę tak jak usłyszałem).

> Proponuję całkiem neutralnie - w esperanto ;)

ROTFL!

> Za to banów nie sprzedają.

Nie byłbym tego taki pewien.
PKP i języki obce · 17 lat temu · Piotr
Re: PKP i języki obce · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: PKP i języki obce · 17 lat temu · Lukasy
Re: PKP i języki obce · 17 lat temu · Piotr
Re: PKP i języki obce · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: PKP i języki obce [OT] · 17 lat temu · Piotr
Re: PKP i języki obce · 17 lat temu · Marcel
Re: PKP i języki obce · 17 lat temu · marko
Re: PKP i języki obce · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: PKP i języki obce [OT] · 17 lat temu · Piotr
Re: PKP i języki obce · 17 lat temu · marko
Re: PKP i języki obce · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: PKP i języki obce · 17 lat temu · Piotr
Re: PKP i języki obce · 17 lat temu · marko
Re: PKP i języki obce [OT] · 17 lat temu · X
Re: PKP i języki obce · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)