Forum

Podstawiane wagony i ładunek.

wysłane przez marko 4

Bauersoon napisał(a):

> Jest używana i to nawet od kilku lat... Takich bocznic jest na > terenie tych firm chyba trzy o ile się nie mylę. Chadzałem w > te rejony na spacery dosłownie już od kołyski ale wciąż nie > wiem z czym dokładnie te wagony odjeżdżają i co jaki czas tam > stoją... Jeśli będą stały to chyba dam tutaj znać żeby > ktoś zrobił parę fotek bo ja niestety nie posiadam aparatu...

Pamiętam czasy jak kolejarze budowali tam kolejną bocznicę. Było to jeszcze w czasach jak mieszkałem w Podjuchach czyli ok. 15 lat temu. No ale do rzeczy. Jak pamiętam z dzieciństwa to ta bocznica służyła jako punkt przeładunkowy z barek na pociągi i na odwrót. Jak dobrze pamiętam to w tamtych czasach głównym towarem przeładowywanym był żwir, koks i węgiel, a także.. złom. Później w przeładowywaniu był zastój prawdopodobnie dlatego, że nasza żegluga rzeczna zaczęła upadać. Z relacji mojego wujka, który często mija tę bocznicę w drodze do pracy wynika, że obecnie podstawiane są tam wagony ze żwirem i zdarzało mu sie widzieć gruszki do przewozu cementu.

Ja z kolei też mam pytanie. Czy na stacji w Podjuchach działają jeszcze te punkty wyładowcze węgla i koksu? Tam swój punkt miał chyba jakiś prywaciarz z Rybnika albo Zabrza - zgadza się?
Podstawiane wagony i ładunek. · 17 lat temu · Bauer
Re: Podstawiane wagony i ładunek. · 17 lat temu · Bauer
Re: Podstawiane wagony i ładunek. · 17 lat temu · Bauer
Re: Podstawiane wagony i ładunek. · 17 lat temu · Bauer
Re: Podstawiane wagony i ładunek. · 17 lat temu · Bauer
Re: Podstawiane wagony i ładunek. · 17 lat temu · Bauer
Re: Podstawiane wagony i ładunek. · 17 lat temu · Bauer
Re: Podstawiane wagony i ładunek. · 17 lat temu · Bauer
Re: Podstawiane wagony i ładunek. · 17 lat temu · Bauer
Re: Podstawiane wagony i ładunek. · 17 lat temu · Bauer
Re: Podstawiane wagony i ładunek. · 17 lat temu · Kriz8
Re: Podstawiane wagony i ładunek. · 17 lat temu · marko
Re: Podstawiane wagony i ładunek. · 17 lat temu · Bauer