Forum

Opóźniona kolej

Wzdłuż ulicy Wojska Polskiego trwać właśnie powinny przygotowania do budowy odcinka kolejowego łączącego Świnoujście z niemiecką częścią wyspy Uznam. Tymczasem niemiecka firma UBB nie zdołała jeszcze zatwierdzić podstawowej dokumentacji związanej z inwestycją.

wysłane przez Piotr

mkokolus napisał(a):

> Niemcy chcą jak najszybciej wybudować linie kolejową żeby > zrobić coś pożytecznego, a na dodatek to oni wykładają > pieniądze na tą inwestycje. Ale jak zawsze strona Polska > robi wszystko żeby wstrzymać budowę tej linii, naprawdę > taka postawa tylko doprowadza do tego że inwestorzy > zagraniczni nie będą chcieli zainwestować w naszym > regionie.

My biurokracją opóźniamy budowe linii, a Niemcy przyblokowali nam nowe przejście graniczne Świnoujście - Garz...tzn. pierwotnie to miało być normalne przejście, a obecnie Niemcy zgodzli się jedynie na przejście - pieszo-rowerowe...Boją się, że zbyt wielu Niemców chętniej zacznie przyjeżdzać do Nas, bo jest taniej...Chociaż mi to tam wisi, bo rower samo zdrowie :>, a jak jeszcze pociąg podciągną to w ogóle będzie luksus :>.

Tu jest wiadomość o tym przejściu:

http://radio.szczecin.pl/index.php?ids=122&idx=122#18068
Opóźniona kolej · 17 lat temu · mkokolus
Re: Opóźniona kolej [OT] · 17 lat temu · Piotr