Forum

Konduktor

wysłane przez marko 4

Iwo napisał(a):

> Co do meritum, przecież konduktor nie może mieć wyższego > wykształcenia, bo co by było, jak by był mądrzejszy od > dyrektora... Sory, ale za minimalną krajową tylko desperaci i > fanatycy przychodzą do pracy, część dorobi na biletach, a > część w łapę, co jest w pociągach osobowych na porządku > dziennym.

Tak się składa, że się zatrudniłem na PKP. Robię w PLK jako dyżurny ruchu, za - jak to określiłeś: "minimalną krajową". Jestem miłośnikiem kolei i mam dosłownie wyłożone na to co dzieje się nademną i jak mnie określają ci wysoko postawieni. Oni mogą brać łapówki, mogą je dawać... mi to wisi... to oni za to prędzej czy później bekną i to tak, że z pierdla nie wyjdą przez długie lata. Jedyną rzeczą, która mnie boli w tym - jak to określiłeś "bagnie" jest to, że żaden wysoko postawiony (no z wyjątkami - nie będe nazwisk wymieniał) tempak nie jest w stanie pojąć, że dla kogoś praca na kolei to sens życia, to praca na całe życie, to coś o czym zawsze marzył. Co z tego, że ktoś ma wyższe wykształcenie? Kolej powinna przyjmowac do pracy wszędzie tam gdzie ludzie są potrzebni, nie ważne z jakim wykształceniem! To jest indywidualna sprawa każdego z nas, gdzie chce pracować. No i najważniejsze: dostałem tę pracę i nie marudze na zarobki, warunki pracy itp. Zawsze wychodzę z założenia, że jak ktoś chce zarobić nie przepracowując się to niech jedzie (jak to określił MaK) do Niemiec zbierać śliwki. W tym momencie możesz mnie uważać za kogo chcesz: fanatyka, desperata itp...

-- Dyżurny Ruchu to zawód, w którym - oprócz prowadzenia ruchu - jest się: nastawniczym, księgowym, zwrotniczym, manewrowym, wypełniaczem papierków, sprzątaczem, poganiaczem, telegrafistą, dróżnikiem, i kucharzem. I niech teraz ktoś powie, że jest to prosty zawód
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Konduktor · 16 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Konduktor · 16 lat temu · RJawdyk
Re: Konduktor · 16 lat temu · Iwo
Re: Konduktor · 16 lat temu · RJawdyk
Re: Konduktor · 16 lat temu · MaK
Re: Konduktor · 16 lat temu · Iwo
Re: Konduktor · 16 lat temu · MaK
Re: Konduktor [ OT ] · 16 lat temu · Iwo
Re: Konduktor [ OT ] · 16 lat temu · MaK
Re: Konduktor · 16 lat temu · marko
Re: Konduktor · 16 lat temu · Piotr
Re: Konduktor · 16 lat temu · MaK
Re: Konduktor · 16 lat temu · Iwo
Re: Konduktor · 16 lat temu · MaK