Forum

Konduktor

wysłane przez Iwo

marko napisał(a):

> postawiony (no z wyjątkami - nie będe nazwisk wymieniał) tempak > nie jest w stanie pojąć, że dla kogoś praca na kolei to sens > życia, to praca na całe życie, to coś o czym zawsze marzył. Co > z tego, że ktoś ma wyższe wykształcenie? Kolej powinna > przyjmowac do pracy wszędzie tam gdzie ludzie są potrzebni, nie > ważne z jakim wykształceniem!

Niestety większość osób z góry nie jest w stanie pojąć, że ktoś pracuje w danym miejscu bo lubi to zajęcie. Co do wykształcenia, tak jak już pisałem, wielu naczelnikom nie mieści się w głowie, jak jego podwładny może mieć wyższe od niego wykształcenie, pojmuje to w kategorii zagrożenia o swój stołek.

> To jest indywidualna sprawa > każdego z nas, gdzie chce pracować. No i najważniejsze: > dostałem tę pracę i nie marudze na zarobki, warunki pracy itp. > Zawsze wychodzę z założenia, że jak ktoś chce zarobić nie > przepracowując się to niech jedzie (jak to określił MaK) do > Niemiec zbierać śliwki. W tym momencie możesz mnie uważać za > kogo chcesz: fanatyka, desperata itp...

Nie uważam Cię za fanatyka. Przepracowałem sporo lat w zawodzie kontrolera bo również podobnie możesz mnie uznać za fanatyka dlatego, że mi się to spodobało. Ale niestety, w pewnym momencie utrzymanie rodziny bierze górę nad sentymentami i trzeba było się rozejrzeć za dobrze płatną pracą. To, ze udało mi się w MZK to można powiedzieć "szczęście" gdyż motornicy mało nie zarabia patrząc na nasze realia, ale zdecydowanie więcej niż kontroler na PKP... ( nie mówię o ulubieńcach z centrali co mają odpowiednie zarobki )

-- Tymczasowo poza miastem, kontakt tylko GSM
Konduktor · 16 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Konduktor · 16 lat temu · RJawdyk
Re: Konduktor · 16 lat temu · Iwo
Re: Konduktor · 16 lat temu · RJawdyk
Re: Konduktor · 16 lat temu · MaK
Re: Konduktor · 16 lat temu · Iwo
Re: Konduktor · 16 lat temu · MaK
Re: Konduktor [ OT ] · 16 lat temu · Iwo
Re: Konduktor [ OT ] · 16 lat temu · MaK
Re: Konduktor · 16 lat temu · marko
Re: Konduktor · 16 lat temu · Piotr
Re: Konduktor · 16 lat temu · MaK
Re: Konduktor · 16 lat temu · Iwo
Re: Konduktor · 16 lat temu · MaK