Forum

Kolejka miejska w 2008?

wysłane przez techno

tom1 napisał(a):

[ciach wszystko powyżej]

Fakt istnienia polityki transportowej (sektorówki) daje nam możliwości rozwoju. Te możliwości są później uszczegóławiane w planach częściowych, np. w również krytykowanym (zarówno na Komisie jak i w prasie czy gdziekolwiek indziej) Zintegrowanym Planie Rozwoju Transportu Publicznego. Kolejnym etapem są WPI - Wieloletnie Plany Inwestycyjne. I to jest dopiero Polityka przez duże P. Uchwalenie PT czy ZPRTP to pestka w porównaniu do wpisania konkretnych zadań do WPI. A żadnego zadania nie wpisze się do WPI, jeżeli nie będzie ono w ZPRTP (bo w PT są tylko slogany). Walka o zapisy w WPI trwa do momentu głosowania za jego uchwaleniem w Radzie Miasta. A wszystko dlatego, że do WPI wchodzą nie tylko inwestycje komunikacyjne, ale również reszta inwestycji infrastrukturalnych (np. energetycznych czy edukacyjych - budowa nowej szkoły). I o to walczą poszczególne jednostki w mieście (czyli np. Wydział Inwestycji Miejskich, Wydział Oświaty czy Wydzia Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska).

Rozumiem tą krytykę PT. Ale niestety bez niej nie jesteśmy w stanie iść do przodu. Linię do Trzebieży uwaliło PKP (że pozwolę sobie użyć uogólnienia - MaTe mnie zrozumie;), nie miasto.

Umieszczenie zapisów dot. kolei w polityce transportowej jest wyjściem w przyszłość. Póki co jest jak jest, ale jak będzie lepiej (i na to powoli się zanosi), to PT będzie sprzymierzeńcem tych, którzy o integrację i rozwój transportu w aglomeracji walczą. Słowo zapisane po prostu znaczy więcej od wypowiedzianego.

PS. Na temat działań (lub ich braku) ze strony Zarządów Miasta i Rad Miasta wypowiadał się nie będę. Nie widzę takiej potrzeby. To że nic się nie działo, nie znaczy, że możemy narzekać dalej i nic nie robić.

-- Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Kolejka miejska w 2008? · 16 lat temu · Piotr
Re: Kolejka miejska w 2008? · 16 lat temu · techno
Re: Kolejka miejska w 2008? · 16 lat temu · tom1
Re: Kolejka miejska w 2008? · 16 lat temu · techno
Re: Kolejka miejska w 2008? · 16 lat temu · tom1