Forum

Zagrożenie życia, milionowe straty

Walka z nimi przypomina walkę z wiatrakami. Od lat nie ma skutecznego sposobu na ukrócenie kradzieży kolejowego majątku. Wprawdzie w Zachodniopomorskiem z roku na rok jest mniej takich przypadków, ale coraz częściej kolejowa przestępczość wiąże się z zagrożeniem dla podróżnych i pracowników kolei. W tym roku o mały włos - przez bezmyślność złodziei - mógłby zginąć maszynista.

wysłane przez marko 4

MC napisał(a):

> Pójdzesz do pracy? Tylko ja wiem - niektórym się nie chce i > nie opłaca bo są w stanie więcej nakraść.

Właśnie! Przecież mentalność niektórych Polaków taka właśnie jest. Zamiast szukać pracy by wykarmić rodzinę to lepiej iść nakraść i chlać na umór, i opowiadac jaki ten nasz kraj zły i niedobry. No i mamy teraz sytuacje w kraju taką, jaką mamy - braki motorniczych, górników, hutników, stoczniowców, kolejarzy itd. Szkoda że nie obowiązuje przymus pracy z lat komuny, jak sie chowałeś przed pracą to Cię łapali i wysyłali do jakiejkolwiek, a jak się człowiek nie nadawał do żadnej pracy to sie go do wojska brało i tam robił ale przynajmniej się nie obijał i do domu pieniądze przynosił.

> Imo nie - czyn jest taki sam ino motywacja inna, aczkolwiek > kradzież elementów kolejowych może spowodować realne > zagrożenie dla wielu osób...

Oczywiście. Coś takiego powinno być podciągnięte pod próbę umyślnego narażenia zdrowia i życia pasażerów i pracowników PKP. Dostałby taki jeden z drugim 2 lata odsiadki to by może coś z tego wyciągnął.

P.S jeszcze taki mały OT: Przez takich nierobów co notorycznie kradną jeden z pracowników zabezpieczenia PKP PLK w Szczecinie wyladował w psychiatryku bo wpadł w ciężką depresję, po tym jak w ciągu jednego dnia czasami po 5 - 6 razy wymieniał w tym samym miejscu przekaźniki EON-ów, izolatory itp. EOT

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton
Zagrożenie życia, milionowe straty · 16 lat temu · Bauer
Złodziej a sens jego działania · 16 lat temu · MaK
Re: Złodziej a sens jego działania · 16 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Złodziej a sens jego działania · 16 lat temu · marko
Wałcz Stara Korytnica :-) · 16 lat temu · (użytkownik usunięty)