marko napisał(a):

> Bzdura! To że masz rogatki otwarte itd. nie upoważnia Cię do > przejazdu przez przejazd z nie uwagą. Na przejeździe kolejowym > (KAŻDEJ KATEGORII) pierwszeństwo ma pociąg, a nie samochód.

Dobra. Zwracam honor:

USTAWA z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym. (Dz. U. z dnia 19 sierpnia 1997 r.) Dział I Przepisy ogólne Art. 28. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Przed wjechaniem na tory jest on obowiązany upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy, oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszcza jeżeli wskutek mgły lub z innych powodów przejrzystość powietrza jest zmniejszona.

Z tym, że nie jest opisane z KD nic o sytuacji w którym urządzenia nie zadziałają przed nadjeżdzającym pociągiem.

> Chcesz skończyć jak Janusz Kulig? Proszę bardzo. Przejazd w > Zdunowie masz samoczynny, a więc to będzie tylko i wyłącznie > Twoja wina, że nie uważałeś.

Sam musisz przyznać, że jest to sytuacja patowa. Nie można dopuszczać do takich sytuacji. W takiej sytuacji powinno być jakieś zabezpieczenie tego przejazdu. Tym bardziej, że jest to przejazd kat. A.

P.S. Administracja i moderacja Coś pokręciłem z tagami. Nigdzie nie mam wstawionego tagu "bold", a i tak mam tekst pogrubiony.

-- SW -> SL -> Rg -> Psychiatryk...