marko napisał(a):

> 1) W przypadku jakiegokolwiek zdarzenia na przejeździe w > Zdunowie wina spadnie na firmę remontującą tor, która > powinna zabezpieczyć przejzad, bowiem to w wyniku > prowadzonych przez nich prac, urządzenia nie działają > prawidłowo.

Zależy jeszcze jakie jest postanowienie pomiędzy firmą wykonującą remont a PLK. Zauważ, że na telegramach o zamknieciach planowanych, na samym końcu masz napisane coś o tym, że powiadomić zainteresowanych, oraz, że dyżurny na czuwać nad bezpieczeństwem podczas robót. Jakoś tak to brzmi. Można to podciągnąć pod PLK

> Jednakże, wg. zapisów z "Prawa o ruchu drogowym" dział > I, art. 28. kierowca bez względu na okoliczności powinien > zachować szczególną ostrożność podczas przejazdu przez > przejazd, kierując się dobrem swoim, jak i dobrem > współpasażerów oraz pozostałych użytkowników drogi > kołowej i kolejowej.

Tak naprawdę, to nie patrzyłbym na to. Dlaczego? Już tłumacze. W kodeksie ruchu drogowego, jest zapis, że kierujący pojazdem ma zawsze zachować szczególną ostrożność. Jak będziesz szedł na prawko (lub ktokolwiek z czytających to), i na testach w każdym pytaniu jak będzie odpowiedź "zachować ostrożność", to trzeba to zaznaczyć. Tak naprawde zawsze trzeba mieć oczy dookoła głowy.

-- SW -> SL -> Rg -> Psychiatryk...