Forum

Miliony euro na kolej wąskotorową w Rewalu

wysłane przez bromix

Czy ma ktoś może informacje na temat rewitalizacji połączenia Trzebiatów-Pogorzelica? Kiedyś pojawiła się artykuł na temat przyznania pieniędzy między innymi właśnie na odnowienie tego połączenia. Pieniędzy potrzeba nie mało. W Trzebiatowie budynek na dworcu jest strasznie zdewastowany. Sam jako strażak nie raz i nie dwa brałem udział w gaszeniu, a to poddasza, a to stropów, czy na przykład śmieci podpalonych przez wandali. Tak więc budynek nadaje się do kapitalnego remontu. Większym jednak problemem jest betonowy, wysoki most nad rzeką Regą w Nowielicach. To właśnie przez ten most i jego stan zawieszono kursowanie wąskotorówki do Trzebiatowa. dale trasa wygląda całkiem nieźle. Dworce we Włodarce, Sadlnie i Rogozinie są w o niebo lepszym stanie niż ten w Trzebiatowie. Jako mieszkaniec Trzebiatowa wstyd się przyznać, ale zazdroszczę gminie Rewal słynnej ciuchci! Dawniej nikt nie wyobrażał sobie innego środka transportu nad może do Niechorza czy Pogorzelicy niż wąskotorówka. Mam szczerą nadzieję, że te czasy jeszcze wrócą....

Tak więc jeżeli ktoś jest w posiadaniu informacji na temat wąskich torów w Trzebiatowie to proszę o informację.

PS. to mój pierwszy komentarz w serwisie. Chyba nieźle mi wyszedł;)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Co z ciuchcią do Trzebiatowa? · 15 lat temu · bromix
Rewal · 15 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Rewal · 15 lat temu · pioko17
Re: Rewal · 15 lat temu · marko
Re: Rewaal · 15 lat temu · pioko17
Re: Rewal · 15 lat temu · margor
Re: Rewal · 15 lat temu · margor
Rekordowy sezon ciuchci · 15 lat temu · Iwo
Re: Rekordowy sezon ciuchci · 15 lat temu · margor