Forum

Białogard prosi: zbudujcie nam półrogatki

PKP powinny zabezpieczyć niestrzeżone przejazdy kolejowe. Potrzebna jest sygnalizacja świetlna i półrogatki - uważa Stefan Strzałkowski, burmistrz Białogardu.

wysłane przez KRosiak

Kierując się waszą logiką to może w ogóle zlikwidujmy wszystkie znaki na drogach, „zebry”, sygnalizatory, skoro i tak zawsze znajdzie się ktoś, kto i tak złamie przepisy. W ogóle to, po co nam jakiekolwiek przepisy i prawa skoro i tak nie są respektowane. Czy na pewno tego chcecie? Wydaje mi się, że warto jest takie zabezpieczenia montować po to, że choćby jeden „ktoś” się zatrzymał i uratował tym samym życie i dla tego jednego życia moim zdaniem warto wydawać pieniądze na takie zabezpieczenia. Kto to będzie sponsorował PKP, czy samorząd? nie wiem. Mnie, normalnego obywatela, który płaci podatki nie powinno to w ogóle interesować, życzę sobie tylko tyle żeby każde takie niebezpieczne miejsce było odpowiednio oznaczone i zabezpieczone tak jak jest wszędzie indziej w europie. Jeżeli chcecie się godzić bycie jej zaściankiem to wasza sprawa. Dla przykładu MaK zadzwoniłeś na policję jak widziałeś taką sytuację? Niemcy nie mają oporów żeby na autostradzie „podkablować” kogoś, jeżeli jedzie niebezpiecznie autostradą. Tak, u nas nie ma autostrad...

Jeżeli dla was ważniejsze jest to, że kibel się uszkodził albo teksty w stylu „szkoda, że go nie wciągnęło...” to sorry to chyba i tak nie dojdziemy do żadnego consensusu. Bo to chyba życie ludzkie powinno by najważniejsze bezpieczeństwo podróżnych i kierowców a takie półrogatki chyba raczej działają na plus a nie przeciwnie no chyba, że się mylę. Poza tym wszystkich nie można mierzy tą samą miarą nikt z nas (chyba) nie wie jak tak naprawdę do tego doszło i dlaczego: może koleś się spieszył, zasnął, zagapił się, był przemęczony. Różne mogą by przyczyny, o których niestety się nigdy nie dowiemy. Z artykułu poza tym w ogóle nie wynika czy tam był „Andrzej”, STOP czy cokolwiek innego, dlatego wasze jednoznaczne ogólnikowe oceny tego zdarzenia są nie porządku.

Co do egzaminów itp. To dalej tak będzie i kolejne reformy systemu egzaminowanie nic nie zmienią, jeżeli szkolenie kierowców polega na tym, żeby nauczyć ich zdać egzamin a nie nauczy zasad ruchu (wspomniana przeze mnie zasada prawej ręki) i po prostu jeździć samochodem?
Re: Białogard prosi: zbudujcie nam półrogatki · 14 lat temu · KRosiak
Koszty · 14 lat temu · RJawdyk
Re: Koszty · 14 lat temu · marko
Re: Koszty · 14 lat temu · Lukasy