Forum

Hit kolejowy: jedziemy długo, ale tanio.

Czy podróż pociągiem z Wrocławia do Szczecina, przez Zieloną Górę w siedem godzin to atrakcja? - Nie jest źle, a w dodatku tanio - twierdzi Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, który przygotowuje promocję "Pociągu wzdłuż Odry".

wysłane przez MaK

"Deklaracja Sudecka 2008 - pociągiem w Sudety". Pociąg nazwano "Kamieńczyk" i cieszy się obecnie dużą popularnością. Jeździ z Poznania, przez Wrocław, Wałbrzych i Jelenią Górę do Szklarskiej Poręby."

Miałem przyjemność jechać tym czymś na trasie od Jeleniej Góry przez Wałbrzych do Wrocka. 128 km pokonałem w 3 godziny i 40 minut. Pociąg najczęściej składa się z EU07 lub ET22 + 2 x Bd lub wyjątkowo "bohun" tj. Bdhmn.....[coś tam].

Stan toru tragiczny. Mimo mojego zamiłowania do kolei jakoś plułem sobie w twarz, że nie pojechałem PKS'em. Nie idzie wysiedzieć, bo rzuca człowiekiem na każdą strone. A jeszcze jak trafi się skajowa "bonanza" to już całkiem frajda.Widoki też nie takie fajne. Albo jedziesz w wąwocie, albo patrzysz na upadłu przemysł kopalniany z lat 50-tych XX wieku.

-- Z mapy samochodowej można się dowiedzieć wszystkiego, oprócz tego, jak ją złożyć.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Hit kolejowy: jedziemy długo, ale tanio. · 15 lat temu · MarcinB
Wielkie mi coś... · 15 lat temu · MaK
Re: Wielkie mi coś... · 15 lat temu · Lukasy
Re: Wielkie mi coś... · 15 lat temu · MaK
Re: Wielkie mi coś... · 15 lat temu · Ferrix