Forum

Zwolnienia w PKP Cargo

Ponad dwustu pracowników może stracić prace w Zachodniopomorskim Zakładzie PKP Cargo. Rozmowy trwają.

wysłane przez KRosiak

Ta tylko, jakie ma ukształtowanie terenu Szwajcaria a jakie Polska nie wydaje mi się żeby „tiry na tory” to było to, co miałoby uratować Cargo. W dużej mierze tak zwane tiry wożą ładunki na trasach średniodystansowych 300 – 400 Km. Wydaje mi się, że dla przewoźnika taka trasa np. Szczecin – Gdańsk po obecnej drodze zajmuje cała dniówkę kierowcy wraz ze wszystkimi przepisowymi postojami była mniej atrakcyjniejsza niż podróż pociągiem, która pewnie by trwała z 6 – 7 godzin w obecnych warunkach. Trzeba by doliczyć jeszcze załadunek i rozładunek no i najważniejsze, jaka by była cena. To tylko moje gdybania cargo powinno raczej skupić się chyba na innych ładunkach niż tiry a nie z dnia na dzień trącić klientów. Przy takiej rzeszy pracowników, jaką zatrudnia i infrastrukturze i taborze, jaką posiada to aż śmieszne mi się trochę wydaje, że dosłownie z dnia na dzień traci licznych klientów. Co do dotacji z budżetu to, z jakiej okazji mam ja płacić za czyjąś odprawę i utrzymywać związkowców górników, stoczniowców górników ludzi zatrudnionych w zbrojeniówce i wszystkich innych? Pracuje w prywatnej firmie, która zatrudnia 12 osób +4 na umowę zlecenie, jeżeli mój szef nie zapewniłby mi pracy to ktoś by mi dał jakaś odprawę chyba nie bardzo, więc, z jakiej okazji moje podatki mają iść na czyjąś odprawę. Związkowcy to powinni sami siebie pozwalnia jakieś 20 lat temu a nie Bi się o stołki i zwala teraz wszystko na kryzys albo jak w przypadku zbrojeniówki ( to takie z dzisiejszych faktów TVN) na to, że budżet u nich nie zamawia tylko gdzieś indziej może oferta jakaś nie taka hmm… Może z cargo jest tak samo skoro do Polic śmigają wszelkiej maści prywaciarze i jakieś pojedyncze Cargowskie pociągi to może coś tu jest nie tak z ofertą cargo. No, ale rozumiem, że wszyscy związkowcy ich rodziny itp. Itd. Też muszą jeść tylko, dlaczego ja mam za to zapłacić?
Zwolnienia w PKP Cargo · 15 lat temu · Mareczek
Re: Zwolnienia w PKP Cargo · 15 lat temu · margor
Re: Zwolnienia w PKP Cargo · 15 lat temu · Marcel
Re: Zwolnienia w PKP Cargo · 15 lat temu · KRosiak
Re: Zwolnienia w PKP Cargo · 15 lat temu · margor
Re: Zwolnienia w PKP Cargo · 15 lat temu · Lukasy
Re: Zwolnienia w PKP Cargo · 15 lat temu · miq
Re: Zwolnienia w PKP Cargo · 15 lat temu · MarcinB
Re: Zwolnienia w PKP Cargo · 15 lat temu · Lukasy
Re: Zwolnienia w PKP Cargo · 15 lat temu · margor
Re: Zwolnienia w PKP Cargo [OT] · 15 lat temu · Lukasy
Re: Zwolnienia w PKP Cargo · 15 lat temu · MarcinB
Re: Zwolnienia w PKP Cargo · 15 lat temu · Lukasy
Re: Zwolnienia w PKP Cargo · 14 lat temu · techno
Re: Zwolnienia w PKP Cargo · 14 lat temu · MaK
Zapomniany Szczecin P C · 14 lat temu · maly
Zwolnienia w PKP CARGO · 14 lat temu · Przesladowca