Forum

Dni Techniki Kolejowej 2009

Od kilku lat w większych miastach Polski organizowano Dni Techniki Kolejowej. Już od godziny 11 na perony szczecińskiego dworca przybywały tłumy osób.

wysłane przez Sakorius

torwid napisał(a):

(...) > Natomiast nie wszyscy chętni załapali się na drezyny, bo > od 16.40 uczciwie informowano, że na torze obok > niecierpliwie drepczą panowie, którzy załadują i odwiozą > drezyny, więc lepiej już się nie ustawiać. Jeździła > tylko ręczna, ta na pedały stała i pozowała do zdjęć. > Podejrzewam, że nawet gdyby zapewniono 10 drezyn i obsługę > do nich, to i tak byłyby kolejki,.

Niestety, wiedziałem że spotka się to z oburzeniem osób czekających w kolejce na przejazd, ale niestety panowie z tzw. "drezyny awaryjnej" PLK naciskali, aby jak najszybciej załadować nasze drezyny i przewieźć je na szopę po drugiej stronie stacji. Oczywiście, informowałem ostatnie osoby w kolejce, że mogą już nie zdążyć na przejazd drezyną, bo musimy się "pakować". Niestety drezyna PLK pojawiła się dosyć szybko, więc pozostałe osoby poinformowałem o braku możliwości jazdy drezyną, za co zostałem "przepięknie" zbesztany, szczególnie przez jednego pana, który był 2 lub 3 w kolejce. Ostatni przejazd drezyną odbył się około 16:50.

> Więc może warto ten > element imprezy wziąć pod uwagę przy organizacji kolejnych > DTK?

Jak już wspomniał Mareczek, musieliśmy obsłużyć w tym samym czasie, dwie imprezy - DTK oraz 150 lat Runowa Pomorskiego. Do dyspozycji mieliśmy 6 pojazdów, które musieliśmy rozdysponować na te dwie imprezy. Wyszliśmy z założenia, że w Szczecinie drezyny to dodatek (na DTK było wszak multum atrakcji), natomiast w Runowie, oprócz drezyn, nie było nic. Dlatego do Szczecina skierowaliśmy mniej pojazdów, niż do Runowa. Terminów imprez także nie mogliśmy zmieniać, były ustalone odgórnie, a my musielismy się dostosować. Miejmy nadzieję, że za rok, nie będziemy mieli już podobnego problemu i spokojnie będziemy mogli zabrać do Szczecina cały nasz tabor :)
Dni Techniki Kolejowej 2009 · 14 lat temu · torwid 
Re: Dni Techniki Kolejowej 2009 · 14 lat temu · Sakorius
Re: Dni Techniki Kolejowej 2009 · 14 lat temu · torwid