Forum

Wakacje na torach. Kolej uruchomi dodatkowe połączenia

Ponad 70 połączeń uruchomi dodatkowo PKP Intercity na tegoroczne wakacje. Blisko 30 proc. takich składów pojedzie po torach na Pomorzu Zachodnim.
Mareczek napisał(a):

> Ryzykować to sobie można w totka, a nie pieniędzmi podatników. > Najpierw trzeba spojrzeć na sytuację, zorientować się i następnie > podejmować decyzję, a nie wypisać wszystkie linie, które są > jeszcze jakoś przejezdne i napisać, że tam będą przewozy.

Ja nie napisałem żeby od razu robić tam pociągi. Zwróciłem tylko uwagę, że jeszcze studium wykonalności nie zostało zrobione, a Ty już piszczysz, że sie nie opłaca. Samo patrzenie na mapę nie stworzy opisu wykonalności danego przedsięwzięcia. Ba! Nawet samo stworzenie dokumentacji nie będzie odzwierciedlało czy dany pociąg będzie miał zyski czy nie. Przykład - Mielno. A dlaczego nie zrobimy czegoś takiego jak w Wielkiej Brytanii, gdzie przewoźnik Arriva kilka(naście?) lat temu wręcz wynajął ankieterów, którzy łazili od wioski do wioski na linii Settle - Carlisle i pytali mieszkańców, czy korzystaliby z połączeń i w jakich godzinach najczęściej? W ten sposób uratowali ruch lokalny na tej klimatowej linii. Może i u nas by się przydało zrobić coś takiego?

-- Ten trzeci i najgłupszy...