Forum

Stara linia kolejowa

wysłane przez Sakorius

ISDR_Xav napisał(a):

> Rzeczywiście budowa nastawni jest dość "modernistyczna" jak na > lata 70-80 sam wygląd nastawni i jej "parter" wskazywał by na > urządzenia przekaźnikowe typu E, taki był standard instalowania > urządzeń wówczas. > Pomieszczenie na dole z małymi kwadratowymi okienkami wskazywał by na > umieszczenie przekaźnikowi. Dziura w podłodze nie jest wyznacznikiem > urządzeń mechanicznych, choć ta dziura jest zbyt duża i > "prostokątna" jak pod pulpit(...)

Ja też na początku myślałem, że tam miałyby się znajdować przekaźniki, ale sądząc po niezbyt rozbudowanym układzie torowym na podg, można powiedzieć, że wystarczyłby tam mały pulpit 15x6 kostek (lub inny niestandardowy o wymiarach około 20x6), więc raczej dziura byłaby za duża na ten pulpit. Dlatego moje podejrzenia skierowały się na urządzenia mechaniczne. Z drugiej strony jednak, w pomieszczeniu pod nastawnicownią, brakuje otworów, przez które przechodziły pędnie. Trudno domniemywać jaki typ urządzeń miał tam być zamontowany, dlatego mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć coś więcej na temat tej nastawni ;-)
Stara linia kolejowa · 14 lat temu · Bauer
Re: Stara linia kolejowa · 14 lat temu · MaK
Re: Stara linia kolejowa · 14 lat temu · Lukasy
Re: Stara linia kolejowa · 14 lat temu · Bauer
Re: Stara linia kolejowa · 14 lat temu · MaK
Re: Stara linia kolejowa · 14 lat temu · adrpl
Re: Stara linia kolejowa · 14 lat temu · Bauer
Re: Stara linia kolejowa · 14 lat temu · MaK
Re: Stara linia kolejowa · 14 lat temu · marko
Re: Stara linia kolejowa · 14 lat temu · Sakorius
Re: Stara linia kolejowa · 14 lat temu · MaK
Re: Stara linia kolejowa · 14 lat temu · Sakorius
Re: Stara linia kolejowa · 14 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Stara linia kolejowa · 14 lat temu · Sakorius
Re: Stara linia kolejowa · 14 lat temu · Lukasy
Re: Stara linia kolejowa · 14 lat temu · Ferrix
Re: Stara linia kolejowa · 14 lat temu · marko
Re: Stara linia kolejowa · 14 lat temu · Jacek
Re: Stara linia kolejowa · 14 lat temu · Iwo