Forum

Województwo ogłosiło przetarg na zakup nowego taboru...

W dniu dzisiejszym na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego pojawiło się ogłoszenie o przetargu na zakup 10 spalinowych zespołów trakcyjnych z możliwością zwiększenia zamówienia o kolejne 2 pojazdy (20% wartości umowy podstawowej). Zapoznaj się z SIWZ.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Dzięki za informacje!. Dokładnie! Choć było szkoda, byłem w stanie zrozumieć, z ekonomicznego punktu widzenia, likwidację linii Pyrzyce-Godków oraz Pyrzyce-Gryfino (tylko czemu nie pozwolono działać drezyniarzom!? Może przybyłoby turystów itp. Przecież to plus dla gmin!). Nie mogę za to pojąć jak PKP i spółka pozwolili na likwidację linii na Kostrzyn przy jej potencjale i tylu miastach na trasie!. Pisałem też w tej sprawie do zajmującego się przecież transportem Pana Liberadzkiego, ale odpowiedzi nie dostałem. Po wybudowaniu S-3 z węzłem Myślibórz i obwodnicy tego miasta szanse na odbudowę linii będą raczej żadne. Dlaczego można budować kilkukilometrowe przejścia dla zwierząt a przedłużenie o kilka metrów wiaduktu by zmieścić linię kolejową jest niemożliwe?. Jakoś pod Stargardem można było. O władzach Myśliborza to lepiej nie mówić! Funkcjonującą linię do Gorzowa też chcą poświęcić! W tej sytuacji nie wiadomo czy senator H.M.Woźniak ma jakieś szanse w obronie tej linii. Chyba będzie biała plama na kolejowej mapie. :(
Re: Województwo ogłosiło przetarg na zakup nowego taboru... · 14 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Województwo ogłosiło przetarg na zakup nowego taboru... · 14 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Województwo ogłosiło przetarg na zakup nowego taboru... · 14 lat temu · (użytkownik usunięty)