Forum

Szczecin potrzebuje SKM?

Koleją miejską do pracy, po zakupy i na basen. Część nowych inwestycji planowana jest w sąsiedztwie istniejącej linii kolejowej.

wysłane przez stoch

Będąc wczoraj w Stargardzie zauważyłem, że dużo osób jeździ na trasie od Stargardu do Szczecina. Aż prosi się, żeby niektóre pociągi przedłużyć do Polic. Gdyby kolej współpracowałaby z komunikacją miejską, wyszłyby to wszystko na plus, a mianowicie:

* Mnóstwo szczecinian jeździ do Trzebieża, lecz wybierają samochód. Skomunikiowanie pociągów relacji Stargard Szczeciński - Police (narazie o Trzebieżu Szczecińskim nie myślę) z autobusami Linii Samorządowej przyczyniłoby się do większych potoków pasażerskich w autobusach, co wychodzi na plus dla SPPK.

* Linia SKM (powiedzmy S1) objeżdżała by prawie całe miasto i przy wspólnym bilecie z ZDiTM, było pomysłem na szybkie przemieszczanie się po mieście (oczywiście nie całym :P).

* Odpowiednie skomunikowanie Niebuszewa z centrum (biorę pod uwagę isteniejącą linię kolejową) odciążyłoby linię 107. Jednak wiąząłoby się to z kosztami, gdyż obecna pętla tramwajowa nie jest na coś takiego przygotowana.

* Policzanie chcący jechać za miasto np. do Poznania obecnie muszą korzystać z następujących opcji: - "Odwieź mnie na dworzec!", - Taksówka, - 107 -> 1/3/4 - 103/106 -> 1/9 - 102 -> 6 - 524 i z buta na dworzec lub do Wyszyńskiego, gdzie wsiadamy do 75 ;) - wersja dla prawdziwych hardcorów: linia specjalna - 526 :P Połączenie kolejowe ze Szczecinem daje możliwość dogodnego dojazdu na inny pociąg.

Dobra koniec, jak sobie coś przypomnę to napiszę ;)
Szczecin potrzebuje SKM? · 14 lat temu · paki
Re: Szczecin potrzebuje SKM? · 14 lat temu · 105ngs
Re: Szczecin potrzebuje SKM? · 14 lat temu · qba111
Re: Szczecin potrzebuje SKM? · 14 lat temu · paki
Re: Szczecin potrzebuje SKM? · 14 lat temu · paki
Re: Szczecin potrzebuje SKM? · 14 lat temu · paki
Re: Szczecin potrzebuje SKM? · 14 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Szczecin potrzebuje SKM? · 14 lat temu · Bauer
Re: Szczecin potrzebuje SKM? · 14 lat temu · paki
Re: Szczecin potrzebuje SKM? · 14 lat temu · Bauer
Szczecin potrzebuje SKM? · 14 lat temu · shogun1983
Re: Szczecin potrzebuje SKM? [OT] · 14 lat temu · MarcinB
Re: Szczecin potrzebuje SKM? [OT] · 14 lat temu · shogun1983
Park and Ride · 14 lat temu · Robert
Re: Park and Ride · 14 lat temu · MaK
Re: Park and Ride · 14 lat temu · Robert
Re: Park and Ride · 14 lat temu · MaK
Mieliśmy i mamy SKM? · 14 lat temu · stoch
Re: Mieliśmy i mamy SKM? · 14 lat temu · Robert
Linia SKM - tak na próbę · 14 lat temu · stoch
Re: Linia SKM - tak na próbę · 14 lat temu · Mariusz_W
Re: Linia SKM - tak na próbę · 14 lat temu · stoch