Forum

"Portowiec - przedziałowiec"

Od wczorajszego dnia popularne piętrowe "bohuny" są wypierane z obsługi pociągów InterREGIO. Wczorajszy IR "Portowiec" do Warszawy Wschodniej wyjechał w składzie 4 wagonów przedziałowych drugiej klasy, pochodzących podobnie jak "piętrusy" ze stacji macierzystej Chojnice. Dziś po południu ze Szczecina na haku 277 wyjechały dwie przedziałowe "dwójki" ze stacji Łódź Fabryczna i jeden wagon serii Bmnopux.

wysłane przez MaK

lukaszenko napisał(a):

> Nie mówię, że każdy EZT przerobić. Ale takie, które jeżdżą na > IR i innych trasach dalekobieżnych, bo jechanie 10 godz w > bezprzedziałówce bez możliwości wygodnego podróżowania jest > mordęgą.

No nie wiem. Trzykrotna podróż pociągiem IC (Galicja, Światowid, Rybak) w rozkładzie 2008/09, zimową porą doprowadziła mnie do skrajnego zamarznięcia. Za to w zwykłym "kiblu" PR-ów, zawsze było jak w saunie.

Fakt... że to tylko z mojego przypadku. Ale jednak w zime, dla zwykłego podróżnego bardziej liczy się temperatura, niż przedział.

BTW... bezprzedziałowe wagony znajdziesz nawet w najbardziej "prestiżowych" pociągach EIC. Po to płacisz tak mało... żeby dojechać do celu. Zawsze możesz dopłacić więcej, i za pare (dziesiąt?) miniut pojechać w wagonie przedziałowym.

-- Miłośnik i pracownik... dwa pojęcia w konflikcie ze sobą...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Re: "Portowiec - przedziałowiec" · 14 lat temu · Wojciech
Re: "Portowiec - przedziałowiec" · 14 lat temu · Lukasy
Re: "Portowiec - przedziałowiec" · 14 lat temu · Bodek
Re: "Portowiec - przedziałowiec" · 14 lat temu · Lukasy
Re: "Portowiec - przedziałowiec" · 14 lat temu · Kriz8
Re: "Portowiec - przedziałowiec" · 14 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: "Portowiec - przedziałowiec" · 14 lat temu · Bodek
Re: "Portowiec - przedziałowiec" · 14 lat temu · MarcinB
Re: "Portowiec - przedziałowiec" · 14 lat temu · MarcinB
Re: "Portowiec - przedziałowiec" · 14 lat temu · MarcinB
Re: "Portowiec - przedziałowiec" · 14 lat temu · Lukasy
Re: "Portowiec - przedziałowiec" · 14 lat temu · MaK
Re: "Portowiec - przedziałowiec" · 14 lat temu · MarcinB
Re: "Portowiec - przedziałowiec" · 14 lat temu · Lukasy
Już bez piętrusów · 14 lat temu · manieQ1991
Re: Już bez piętrusów ??? · 14 lat temu · Kriz8