mkokolus napisał(a):

> Teraz jak będą opóźnienia powyżej godziny, to ludzie > będą dzwonili do mediów. U nas już jest taka mentalność, > jak pociąg się opóźni, albo nie będzie sprawne ogrzewanie > to trzeba zaraz nasłać media. A media nigdy kolei nie > powiedzą dobrze.

A co mają zrobić, zachwalać że przy -5 nie działało ogrzewanie w pociągu? Na prawdę współczucia dla tych ludzi, mnie dzisiaj w ciągu 2h odpowiednio wytelepało a klop zatrzymywał się na wszystkich przystankach. A co dopiero jechać 3-4h (albo i 10 jak się jedzie Barbakanem), gdzie zimno zaciąga wszystkim dziurawymi uszczelkami oraz szparkami, na dodatek gdzie postój jest raz na 30 minut.

> Jakoś na zachodzie inaczej się podchodzi do > sprawy jeżeli są tragiczne warunki atmosferyczne, chodzi mi > tu zimę. Ostatnio jak oglądałem informacje na BBC Prime, to > jakoś brytyjskie media nie zrobiły takiej nagonki, jak polski > że w tunelu pod kanałem la manche stanął pociąg.

Bo stanął jeden pociąg, a u nas stała cała Małopolska i Śląsk.

> Tylko > powiedzieli, że to się stało z powodu trudnych warunków > atmosferycznych, a nie obrzucali kolej błotem że to ona > zawiniła.

Bo tam się poracuje. A u nas? Poczytaj sobie wypowiedzi Ufo na pmk nt. zdefektowanej jednostki i oferowanej pomocy.

> I tutaj znowu media pokładają wielką nadzieje w DB, > jak by to ta spółka korzystała z innych torów niż PLK-i.

Nie chodzi o tory a o stan taboru.

> Każdy jeździ po takich samych szynach, więc jak dojdzie do > takiej samej sytuacji, w następnej zimie, to i DB nie pomoże, > no chyba że będą miały skrzydła i będą przelatywać nad > pociągami innych przewoźników.

No niestety będą skazani na klęskę przez polską myśl techniczną i jedynego słusznego przewoźnika w przewozach regionalnych.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids