Forum

Nawet status pomnika techniki nie zapewnił mi spokojnej...

zdjęcie
Nawet status pomnika techniki nie zapewnił mi spokojnej starości
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Jak już wcześniej pisałem (w wątku dotyczącym SN61-183), widoczna na zdjęciu manewrówka całe swoje "życie" zawodowe związała z Pomorzem Zachodnim, stacjonując w Szczecinie Porcie Centralnym, a później w Stargardzie. Około 2000 roku pojazd stojący w Stargardzie w charakterze pomnika od dobrych kilku lat, uznany został za mienie zbędne i przekazany do "zagospodarowania" PKP S.A. Przewieziono go do byłej lokomotywowni Gniezno, gdzie stoi do dziś bez decyzji co do dalszej przyszłości. Byłoby fajnie, gdyby jakaś "nasza" zachodniopomorska organizacja wystąpiła do Centrali PKP S.A. z wnioskiem o przekazanie zabytkowego pojazdu. Może inicjatywa związana z Kaliszem Pomorskim, może gryfickie muzeum kolei, a może ktoś jeszcze inny. Jest to jeden z dwóch w ogóle zachowanych egzemplarzy tej serii. Drugi o numerze 01 jest własnością Skansenu w Chabówce. Myślę że to ważne, by pojazd powrócił na swoje dawne tereny i został otoczony odpowiednią, należną mu opieką.
Nawet status pomnika techniki nie zapewnił mi spokojnej... · 14 lat temu · Bodek