Forum

Odwołane pociągi

W związku ze sporem pomiędzy Przewozami Regionalnymi a PKP PLK w dniu dzisiejszym odwołanych zostało 48 pociągów spółki. W naszym regionie na torach nie pojawią się: IR "Mewa" (do/z Warszawy Wschodniej), IR "Barbakan" do/z Krakowa Głównego), IR "Portowiec" (do/z Warszawy Wschodniej) oraz IR "Albatros" (do/z Gdyni Głównej). Pełna lista odwołanych pociągów znajduje się na stronie Przewozów Regionalnych.

wysłane przez MaK

zack1989 napisał(a):

> To jest jakiś żart. Nie wiem jak można kazać dłużnikowi > oddać pieniądze poprzez skazanie go na mniejszy zarobek. > Poza tym obie firmy są spółkami państwowymi więc tym > bardziej nie widzę powodu do takiego zachowania. > A tak na marginesie- PLK kazało odwołać pociągi, ale czy > zakazało uruchamiać nowe?

A z jakiej to racji miałoby kazać uruchomić nowe pociągi spółce, która za obecne pociągi nie płaci? Skończyła się dobroduszność. Przewozy Regionalne chciały same wystąpić z grupy PKP. Więc czemu stosować dla nich przywileje? Po drugie. Nikt nie mówi głośno o tym, jak PLK chciała się dogadać z Przewozami Regionalnymi. Najpierw prosili, zapłaćcie. Potem kazali.

Kiedy to nie poskutkowało, kazali ograniczyć pracę przewozową we własnym zakresie, czytaj, sami określcie które pociągi są nie rentowne i skoro was na nie nie stać, to je odwołajcie. To także nie poskutkowało. Więc, jeżeli nie było żadnych skutków z poprzednich działań, PLK ostro zadecydowała. Wybrała pociągi, które dla PR-ów są najważniejsze i je zablokowała.

Po trzecie. Jeżeli masz sklep i nie zapłacisz za prąd. To czy ENEA będzie patrzała, że bez prądu gorzej będzie Tobie oddać pieniądze? Nie. Przyjdzie Pan Inkasent, jeżeli nie otrzyma pieniędzy to odetnie kabelek.

Miejmy tylko nadzieje, że jest to sytuacja chwilowa.

-- Miłośnik i pracownik... dwa pojęcia w konflikcie ze sobą...
Odwołane pociągi · 11 lat temu · zack1989
Re: Odwołane pociągi · 11 lat temu · MaK
Re: Odwołane pociągi · 11 lat temu · MarcinB
Re: Odwołane pociągi · 11 lat temu · MaK
Re: Odwołane pociągi · 11 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Odwołane pociągi · 11 lat temu · Lukasy