Dziś (we czwartek) w Pesie odbył się odbiór techniczny obu SA136 przy udziale przedstawicieli PR Szczecin i Zachodniopomorskiego UM - w tym mojej skromnej osoby. Oba SZT-y zostały pomyślnie odebrane i dzisiejszej nocy o własnych siłach wyruszą do Kołobrzegu, gdzie spodziewane są jutro wcześnie rano.

W siedzibie Sekcji Utrzymania Taboru PR Szczecin w Kołobrzegu zostanie dokonany ostateczny odbiór pojazdów i przyjęcie ich na stan PR Szczecin. Przewoźnik otrzyma je do eksploatacji w formie dzierżawy, za którą będzie płacił czynsz dzierżawny. Wysokość czynszu ustalono na poziomie miesięcznej wartości amortyzacji pojazdów, przy założeniu ich eksploatacji przez 30 lat, co oznacza że za każdy pojazd w skali roku zapłaci województwu około 400 000 zł.

Oficjalna uroczystość związana z przekazaniem pojazdów odbędzie się w niedzielę 27 czerwca o godzinie 9:30 na peronie 1 stacji Szczecin Główny.

Następnie pociągi wyruszą na jazdy promocyjne: o 10:05 do Świnoujścia oraz o 10:20 do Kołobrzegu. Powrót pociągów do Szczecina odpowiednio o 18:40 i 20:00.