Forum

Dymiąca "siódemka"

Wczoraj w pociągu TLK 38101 relacji Przemyśl Główny - Szczecin Główny nastąpiła awaria lokomotywy 052. Po wyruszeniu z Poznania spod drugiego wózka zaczęły wydobywać się kłęby dymu. Na stacji Wronki maszynista zrezygnował z dalszej jazdy i odstawił lokomotywę na boczny tor. Wagony oczekiwały na przyjazd zastępczej lokomotywy z Poznania, a pasażerów zabrał pociąg EIC 1803 z Warszawy Wschodniej, który zatrzymywał się na stacjach wyznaczonych w rozkładzie. "Chrobry" przybył do Szczecina 20 minut później, a skład ex-Światowida przybył po około 100 minutach.

wysłane przez MarcinB

Lukasy napisał(a):

> Najczęściej przez jakieś skomunikowania w Warszawie, czasem też > przez wydłużony czas jazdy. Spółce IC po prostu zdarza się na > odcinku Warszawa - Poznań zapiąć do pociągu EU07 zamiast EP09, > wiadomo bowiem że IC cierpi na brak szybkich lokomotyw, chociaż > podobno ostatnio kilka EP09 wróciło z napraw no i w ruchu są już > chyba wszystkie Siemensy.

Czyli generalnie PIC daje ciała przez złe ułożenie rozkładu jazdy. Bo jak pisze kalapele, to nawet "Husarz" nie jest w stanie nadrobić spóźnienia. A nadrobić można, przykłady: 1. środa 23.06. IR "Barbakan" - z Poznania wyjeżdża z 12 minutowym opóźnieniem, a do Szczecina przyjeżdża o czasie. 2. sobota 26.06. IR "Barbakan" do Poznania przyjeżdża -7, a do Ostrowa Wlkp -4

IR ciągnięty w obu przypadkach przez "byka". Wiem, "Barbakan" ma mniejsze brutto niż "Chrobry", ale ma też cztery przystanki więcej. PIC, zamiast szukać błędów w działaniach PR, powinien skupić się na poprawie świadczonych przez siebie usług. Za takie pieniądze jakie żądają za przejazd mam prawo wymagać chociaż minimum punktualności. Nie znam obecnych cen w PIC, ale w PR za bilet (przy zakupie RegioKarnetu) płacę 26PLN za przejazd. Myślę że nawet w "różowo-różowej" promocji PIC takiej ceny nie osiągnę. Przy zakupie jednorazowego biletu Szczecin-Łódź Kaliska (Szczecin-Ostrów IR, Ostrów-Łódź Regio) 45PLN. Jeżeli minister od dupereli nie zadziała, to PIC będzie miał baaaardzo ciężko.

-- Chciałem pozdrowić moją zmarłą siostrę. Żeby zawsze była zdrowa
Dymiąca "siódemka" · 13 lat temu · LinX
Chrobry · 13 lat temu · kalapele
Re: Chrobry · 13 lat temu · Lukasy
Re: Chrobry · 13 lat temu · manieQ1991
Re: Chrobry · 13 lat temu · Lukasy
Re: Chrobry · 13 lat temu · MarcinB
Re: Chrobry · 13 lat temu · Lukasy
Re: Chrobry · 13 lat temu · kalapele
Re: Chrobry · 13 lat temu · MarcinB
Re: Chrobry · 13 lat temu · kalapele
Re: Chrobry · 13 lat temu · MarcinB
Re: Chrobry · 13 lat temu · kolejarzpkp
Re: Chrobry · 13 lat temu · MarcinB