Forum

SA110 do wzięcia

wysłane przez Bodek

Niestety nieubłaganie zbliża się koniec eksploatacji większości poczciwych Helmutów w PR Szczecin. Jak wiadomo są one zastępowane Smerfami, czyli SA136, których już są 4 sztuki, a pod koniec tego miesiąca dojdą kolejne 2.

Województwo zaczyna procedury zmierzające do zawarcia umowy ze złomiarzem, który od września rozpocznie fizyczne kasacje pierwszych Helmutów.

Zgodnie z umową zawartą przez województwo z DB Regio AG pojazdów tych nie można sprzedać, ani przekazać innemu przewoźnikowi, można je jedynie skasować lub oddać w "dobre ręce" - np. do jakiegoś muzeum, skansenu itp.

Wstępnie na takie cele przewidziano dwie pary SA110. Jeden zestaw pozostanie w Kołobrzegu, gdzie jako czynny eksponat muzeum kolei w Gryficach będzie od czasu do czasu uruchamiany w planowych kursach. Drugi zestaw prawdopodobnie pójdzie do Kuj-Pomu, którego władze chcą u siebie (chyba w Toruniu - nie mam informacji) zorganizować muzeum taboru spalinowego.

W związku z tym mam prośbę do osób które chciałyby zachowania kolejnych zespołów serii SA110 (czyli parek połączonych tyłami) oraz mają kontakty z jakimiś muzeami, klubami itp. do poinformowania tych instytucji o tym fakcie oraz o możliwości pozyskania takiego pojazdu.

W tym celu należy napisać pismo do marszałka województwa zachodniopomorskiego - przedstawić się (krótko opisać prowadzoną działalność) oraz zaproponować nieodpłatne przejęcie pojazdu w charakterze pomnika techniki, pojazdu zabytkowego, na pomieszczenie klubowe itp (opisać zamierzony sposób wykorzystania).

Jestem przekonany, że marszałek wyrazi zgodę na taką formę współpracy,dzięki czemu uda się zachować jeszcze jeden lub dwa zespoły SA110.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
SA110 do wzięcia · 13 lat temu · Bodek
Re: SA110 do wzięcia · 13 lat temu · Bodek
Re: SA110 do wzięcia · 13 lat temu · lukien213
Re: SA110 do wzięcia · 13 lat temu · Bodek
Re: SA110 do wzięcia · 13 lat temu · Kriz8
Re: SA110 do wzięcia · 13 lat temu · Bodek
Re: SA110 do wzięcia · 13 lat temu · Lukasy
Re: SA110 do wzięcia · 13 lat temu · Bodek
Re: SA110 do wzięcia · 13 lat temu · torwid 
Re: SA110 do wzięcia · 13 lat temu · Bodek
Re: SA110 do wzięcia · 13 lat temu · torwid