Forum

Kolejowa paranoja trwa dalej. Trasa jest przejezdna,...

Polskie Linie Kolejowe zapewniły wczoraj, że szlak Słupsk - Szczecinek jest bezpieczny. Przewozy Regionalne wstrzymują jednak ruch pociągów i pasażerowie cierpią. Są głosy, że przewoźnik chce się pozbyć tej linii.
Mareczek napisał(a):

> MaK napisał(a):

>  > > A czy reformą nazwiesz podział na spółki, zwiększając ilość > > stołków na wyższych szczeblach? >  > Tak i jest to zrozumiałe.

A mi się zdawało, że reforma ma na celu usprawnienie działania spółki (-ek), formy lub przedsiębiorstwa...

> Kwestia odpowiednio sformuowanej umowy między porzewoźnikiem a > samorządem...

Której nikt nie potrafi normalnie wynegocjować, sporządzić i podpisać.

> > Albo powinna zostać ta spółka... nie wiem... zacząć podlegać > > całkowicie pod urząd marszałkowski. >  > I podlega.

I robi sobie przy tym co chce.

> Tu się robi jakaś analiza. Ogólnie jestem na nie nowy spółeczkom, > ewentualnie jak już, wzajemne respektowanie taryf bo bez tego > zginiemy.

Czyli przeciw PR również?

  > PR-y są chyba i tak bardziej reformowalne niż takie PKP IC. Bo > wystawienie na pociągu przez całą Polskę 4-5 wagonów w piątek > jest po prostu kpiną i paranoją.

PIC i PR, to dwie oddzielne spółki, które ramie w ramie walczą o miano "największego kolejowego betonu".

-- Miłośnik i pracownik... dwa pojęcia w konflikcie ze sobą...