Forum

Kolejowa paranoja trwa dalej. Trasa jest przejezdna,...

Polskie Linie Kolejowe zapewniły wczoraj, że szlak Słupsk - Szczecinek jest bezpieczny. Przewozy Regionalne wstrzymują jednak ruch pociągów i pasażerowie cierpią. Są głosy, że przewoźnik chce się pozbyć tej linii.

wysłane przez Bodek

PewienPawel napisał(a):

> > Podejrzewam też, że to coś przyjedzie do Słupska raczej od > > strony Gdyni. >  > W takim razie uprzedziłeś moje pytanie, czy znane są wieści o > taborze, który obsłuży ten kurs..:-)

Ja nic na ten temat nie wiem.

> Natomiast czy pojawienie się SU45 w Szczecinku jest na pewno bez > żadnego związku z tematem?

Głowy nie dam, ale mam wątpliwości, o których już napisałem.

> Jakby nie było, to pierwsza wizyta > tu PR-owskiej lokomotywy od czasu wypadku w Korzybiu, zatem czy > może to być zwiastun wznowienia ruchu na tej linii prowadzonego > SU45? Powstał wymóg, że do obsługi lokomotyw jednokabionowych > wymaga się dwóch mechaników...to dla PR być może zbyt dużo, > więc czy wprowadzenie tu do ruchu lokomotyw dwukabinowych nie > jest dobrym obejściem tego wymogu? Jeśli tak i jeśli już są > decyzje co do wznowienia ruchu to wszystko byłoby jasne. Jednak > to czysty domysł i wracamy na ziemię. Nadmienię na > zakończenie, że paręnaście miesięcy temu, to właśnie te > lokomotywy obsługiwały ruch do Słupska.

Tak, to prawda. Jednak co do planów PR się nie wypowiadam, bo zwyczajnie ich nie znam. Wiem natomiast że PR Gdynia miał zlecić (może już to zrobił) zabudowę kamer i monitorów dla maszynistów na wszystkich swoich SP32. Miałoby to poprawić widoczność szlaku przy jednoosobowej obsłudze. Osobiście najchętniej na 405 widziałbym "Fiaty", ale wiem że są problemy z częściami do ich silników spalinowych - nikt ich już nie chce produkować.