Forum

Pociągiem do Trzebieży-ZAPOMNIJCIE!

Bodek napisał(a):

> To jasne, nie jest jednak powiedziane, że wszyscy będą zmuszeni do > tak rozbudowanych przesiadek. Przecież Police to nie tylko Os. Chemik. > Poza tym po drodze jest kilka szczecińskich dzielnic położonych w > bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej. Myślę, że docelowo one > też wygenerują popyt na przewozy.

Tylko jaki popyt generowały Police za czasów pociągów co godzinę i biletu za 1/2 zł? Warto nadmienić, że wtedy 107 kursowała w szczycie co 10 minut a nie co 5-6.

> No dobra, są bardzo blisko, ale bez podejścia rzadko kiedy się > obywa, więc to nie powinien być jakiś mocny argument.

Tylko jest różnica między podejściem 100 m a 1000 m.

> Tak czy inaczej dużo ludzi się przesiada. A to, plus jazda przez > centrum niezbyt szybkim (w naszych warunkach) tramwajem, powoduje, że > bilans czasowy podróży w przypadku miejsc położonych w pobliżu > stacji SKM wychodzi na + dla kolejki.

Sęk w tym, że w ramach badań wyszło, iż pasażerowie najczęściej chwalą sobie dostępność i dogodnośc dojść do przystanków. A jaka jest u nas dostępność przystanków na trzebieskiej, każdy wie.

> Znam co najmniej kilka osób, które wolą dołożyć 3 minuty spaceru, > aby jechać na siedząco np. kolejką, niż 3 minuty krócej ale w > zatłoczonym autobusie, nierzadko na stojąco.

Wiadomo, są tacy którzy tak wolą, ale wielu jednak woli jechać szybciej. Z resztą ostatnio zrobiłem sobie test alternatywnego dojazdu. Fakt, miałem wszędzie miejsce siedzące, ale zamiast jednej przesiadki były 3 i jeszcze się człowiek spóźnił (bo i tramwaj sie spóźnił).

> SKM korków nie rozładuje, ale nie zrobią tego także autobusy, > które wręcz przeciwnie - będą jeździć coraz wolniej, bo aut > ciągle przybywa, a bus pasów na kierunku polickim pewnie do 2050 nie > doczekamy.

To padnie cały system i samą SKM tego nie poprawisz.

> Zgoda, ale na to wpływu nie mamy i nie będziemy mieć. Jak już > wyżej wspomniałem - bus pasy w Szczecinie w najbliższym czasie to > mrzonka (abstrahując od krótkiego odcinka przy Kaskadzie który jest > zatwierdzony). Torów na Wyzwolenia też nikt Ci nie wydzieli, bo > najważniejsi w tym mieście są kierowcy i ich wspaniałe maszyny :)

Najgorsze to, że inni już się nauczyli, a my nie potrafimy się uczyć od innych. Tylko sami musimy przez to przejść żeby dostrzec problem. Miasto stanie na amen to dopiero możnaby zacząć myśleć nad komunikacją miejską. A tak póki co będą szopki na Wałach i nabijanie ludzi w balona, że już robimy SST.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Pociągiem do Trzebieży? Zapomnijcie! · 13 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Pociągiem do Trzebieży? Zapomnijcie! · 13 lat temu · Sakorius
Re: Pociągiem do Trzebieży? Zapomnijcie! · 13 lat temu · Mariusz_W
Re: Pociągiem do Trzebieży? Zapomnijcie! · 13 lat temu · Mareczek