Forum

Wyborcze obietnice

wysłane przez mxk

BatiX napisał(a):

> A wiesz dlaczego tyle osób głosowało na Małkowskiego?

Kultura polityczna w Polsce (homo sovieticus). Treść całej mojej wypowiedzi.

> Bo seksafera > wypłynęła 5 lat po wydarzeniach, poza tym na razie nie udowodniono > p. Małkowskiemu winy. Dodatkowo np. termin wyniku ekspertyzy > psychologicznej ustalono na 6+3 miesięcy po wykonaniu badania.

A zarzuty o niegospodarność? Czemu wyrywasz fragment bez uwzględnienia całej treści? Poza tym sąd w przypadku seksafery zastosował środek zapobiegawczy (zawieszenie w pełnieniu obowiązków publicznych), sprawa ciągle wisi (NIE napisałem, że jest winny!), ale w innych krajach dawno ludzie do niego jak i do pozostałych straciliby zaufanie, czego konsekwencją byłby brak reelekcji.

> Posuwasz się zdecydowanie za daleko w swoich insynuacjach i > hipotezach,

Wskaż mi je proszę. Jeżeli chodzi Tobie o moje pytanie do djdarka to był to eksperyment myślowy - pytanie retoryczne (nie wyobrażam sobie, by djdark go bronił; podejrzewam, że zrozumiał intencję mojego pytania [jak nie, to mea culpa]), użyty w celu uwidocznienia relatywizacji postaw Polaków wobec polityków (znów Wyrwałeś z kontekstu, pod tym był drugi przykład wypowiedzi PO EWENTUALNYM PONOWNYM [już raz został, nieprawomocnie] SKAZANIU POLITYKA - jeżeli Wolisz mieć tę adnotację czarno na białym). Poza tym media zżarły Samoobronę i europosła przed wydaniem wyroku, a tutaj "nie ferujmy wyroków" bo nagle staliśmy się praworządni. Dziwna ta nasza mentalność.

Tak na marginesie, to insynuacja jest przy zdaniu twierdzącym, przy pytaniu nie (vide: p. Palikot). Ja się zapytałem, a ponoć głupich pytań nie ma... ;D

> pohamuj prezentację swych poglądów politycznych,

Temat wątku: Wyborcze obietnice ;)

Poza tym dziękuję że Zainteresowałeś się mną, a np. tym nie: http://www.mkm.szczecin.pl/forum.php?detail=1284133109.foto&which=01.02.01.01.01.01.01&query=Jaros%C5%82awa+Kaczy%C5%84skiego Proszę, Traktuj wszystkich równo. ;)

Jak chcesz, to Możesz dopisywać do moich postów ostrzeżenie: "Uwaga! Ten post jest napisany przez fanatycznego ordoliberała! Strzeżcie się, bo odpowiedź może być merytoryczna i poparta przykładami. Środek zaradczy - użyjcie wobec niego metody "wyrwij z kontekstu" (nie traktuj tego osobiście)" ;)

Tak na poważnie, to: 1. Zachowuję kulturę wypowiedzi, 2. Szanuję moich interlokutorów (nie piszę: "Głupi jesteś; Bzdury gadasz; Jesteś nacjonalistą, komunistą, kaczystą" itp.), 3. Poglądy polityczne mam, tak jak zresztą każdy (nie piszę przy tym: głosujcie na tego, owego, bo takie jest moje widzimisię, tylko staram się pokazać wszystkie strony sprawy), 4. Demokracja (a w szczególności pluralizm) polega na sporze, więc nie widzę nic zdrożnego w tym, że napiszę kilka gorzkich słów od siebie. 5. Chyba większość kojarzy kto jakie ma poglądy, więc bierze na nie poprawkę (np. "Pisze to mxk, to oznacza szalonego ordoliberała...).

> zacznij > respektować niewinność osób, co do których nie padły prawomocne > wyroki.

Sam to napisałem ;) Wobec p. Krzystka wyrok prawomocny jest, a zostałem wywołany do odpowiedzi jakbym był oszczercą. Pozostałych podałem dla poparcia przykładami mojego wywodu o naszej ułomnej kulturze politycznej, jako przykład pozytywny podałem Danię, gdzie ludzie rezygnowali ze stołków ministerialnych z powodu np. samego wezwania z sądu za niezapłacone prywatne rachunki. U nas np. p. Kurski robi sobie pościg za kolumną policyjną i nic, trochę śmiechu w mediach, poszła deklaracja i cisza. A "ciemny lud" (jego słowa) go, jak i innych z chęcią "kupi".

Pozdrawiam mxk

-- Jest super, jest super, więc o co Ci chodzi?

"Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Wyborcze obietnice · 13 lat temu · MQ
Re: Wyborcze obietnice · 13 lat temu · Jasiek
Re: Wyborcze obietnice · 13 lat temu · Moderator
PiS chce szybkiego tramwaju · 13 lat temu · MQ
Re: PiS chce szybkiego tramwaju · 13 lat temu · mxk
Re: PiS chce szybkiego tramwaju · 13 lat temu · mxk
Czysta polityka[OT] · 13 lat temu · BatiX 
Re: Czysta polityka[OT] · 13 lat temu · mxk
Re: Czysta polityka[OT] · 13 lat temu · djdark 
Cisza wyborcza · 13 lat temu · MQ