Forum

Zimna i tłoczna Mewa aż do Poznania

Pociąg Mewa na trasie Szczecin - Warszawa ciągnął tylko dwa wagony. Ludzie stali ściśnięci na korytarzach, temperatura w przedziałach nie przekracza 10 st. C. - To skandal - denerwują się pasażerowie.

wysłane przez kolejarzpkp

Nie tylko Mewa jest zimna i zatłoczona. Proponuje przejechać się w niedzielę pociągiem REGIO z Frankfurtu (uwaga, mimo że nie ma możliwości zakupu biletu to pobierana jest opłata za wystawienie biletu w pociągu- bo przejeżdża przez granicę) do Poznania. 3 wagony piętrowe, od Rzepina zapełnienie około 90%, od Świebodzina ze 120%. Od Zbąszynka też było pewnie więcej. Poza tym ok 12 stopni na składzie. Jadąc tydzień temu REGIO z Zielonej Góry do Kostrzyna (p. 21:28) podczas postoju w Rzepinie poszedłem do drużyny pociągu, aby włączyli "grzanie" bo już nie szło wytrzymać. I co? U nich ciepło, a maszynista mówi "że jak u niego ciepło to i na składzie ciepło" i pokazuje mi że ogrzewanie jest włączone, wskazując na świecącą lampkę włączonego radiotelefonu. Odpowiedziałem mu że w EZT serii EN57 nie ma lampki sygnalizującej włączenie ogrzewania a poza tym jest oddzielny obwód do ogrzewania kabiny i składu. Gość się nieco zdziwił, ale ogrzewanie włączył. Dlatego radzę PR-om aby nie wbijać sobie piłki do własnej bramki a będą mieć coraz więcej klientów.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Zimna i tłoczna Mewa aż do Poznania · 13 lat temu · paki
Re: Zimna i tłoczna Mewa aż do Poznania · 13 lat temu · MarcinB
Re: Zimna i tłoczna Mewa aż do Poznania · 13 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Zimna i tłoczna Mewa aż do Poznania · 13 lat temu · MarcinB
Nie tylko Mewa... · 13 lat temu · kolejarzpkp